Brand New World

Autor: 
Kajetan Prochyra
Sławek Dudar Quartet
Wydawca: 
Luna
Ocena: 
3
Average: 3 (1 vote)

 

Choć na okładce albumu kwartetu Sławka Dudara krajobraz nie wróży najlepiej tytułowemu „nowemu, wspaniałemu światu”, muzyka zespołu tętni życiem.
 
Z przyjemnością słucha się uciekającego klasyfikacjom stylistycznym, raz lirycznego, zaraz potem trylującego i energetycznego Sławka Dudara na saksofonie, współprowadzącego te podróż muzyczną, Grzegorza Urbana za fortepianem czy nieco we własnym świecie pulsującego Marcina Spery na kontrabasie. Świetnym uzupełnieniem zespołu jest gitarzysta Maciek Mazurek, obecny w połowie utworów na krążku.
 
Na płycie, obok bardzo dobrych kompozycji lidera („Bad Moments”, „Space for 4 Personalities”) znajduje się również Monkowe „Round midnight”. Nie wiem gdzie autor aranżacji Grzegorz Urban znalazł taki klimat około północy, ale ogromnie mu zazdroszczę.
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to szkoda że muzycy nie poszaleli bardziej w tytułowej „Brand New World”, z gościnnym udziałem Natalii Grosiak. Słuchając innych utworów wokalistki można liczyć, że w przyszłości jej współpraca z kwartetem będzie odważniejsza.