1, 2 To The Bass

Autor: 
Andrzej Wiktorowicz
Stanley Clarke
Wydawca: 
Epic Records
Dystrybutor: 
Sony Music
Data wydania: 
25.03.2003
Ocena: 
3
Average: 3 (1 vote)
Skład: 
Stanley Clarke - bass, piano, electric bass, conductor, vocals; Joe Satriani – guitar; George Duke - keyboards, Wurlitzer; Hubert Laws – flute; James Earl – bass; Vinnie Colaiuta – drums; Everette Harp - sax, alto sax, soprano sax; Ira Hearshen – conductor; Michael Hunter – trumpet; Paul Jackson Jr. – guitar; Bob Leatherbarrow – vibraphone; Q-Tip - spoken word; Doug Webb – sax; Michael Hart Thompson – guitar; Amel Larrieux – vocals; Myron McKinley – keyboards; Oprah Winfrey - spoken word; John '4 Daddman' Robinson – drums; Gerry 'The Gov' Brown – drums; Glenn Lewis - vocals

No musieli poczekać miłośnicy talentu Stanleya Clarke’a na tę płytę swego idola. W liner note napisane jest, że od czasu wcześniejszego nagrania wirtuoza upłynęła dekada.

Całkiem możliwe. W tym miejscu każdy powinien pochylić głowę i z pokorą przyjąć recenzowaną propozycję Clarke’a z prostego powodu: Stanley znakomitym instrumentalistą jest i bastą. Jest, tego odmówić mu nie można, za to zupełnie spokojnie da się podyskutować na temat muzyki jaką komponuje. Fakt, jest w warstwie wykonawczej nieskazitelna, plastykowa i do granic możliwości powygładzana, ale nieskazitelna tak w warstwie koncepcyjnej, jak i instrumentalnej.

Brzmi efektownie, ale w pamięć nie zapada. Może się podobać, ale zaprzyjaźnić się z nią jakoś nie idzie, bo od tych wspaniałości, aż mdli. Zawsze zastanawiałem się po co nagrywać takie płyty, ale jak widać jest zapotrzebowanie. Musi być, pamiętajmy bowiem, że duże koncerny nie inwestują w działania twórców, co do których nie są przynajmniej trochę pewne, że odpracują z nawiązką zainwestowane sumy.

1. 1, 2, To the Bass; 2. Simply Said; 3. Where Is the Love; 4. Anna; 5. Los Callabos; 6. Just Cruzin' 7. 'Bout the Bass; 8. Hair; 9. Touch [live]; 10. All the Children/Todos los Nińos; 11. Shall Not Be Moved; 12. Shanti Peace Paz