Warszawa Singera: Koncert „Pieśni Gusanów” (P. Postaremczak / P. Szpura"

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
28.08.2013
Godzina: 
20:30

Koncert inspirowany tradycyjną muzyką ormiańską, łączącą w sobie wpływy wielu narodów i kultur, począwszy od wpływów starożytnych ludów semickich, po wpływy perskie, greckie, syryjskie i bizantyjskie. Z tej mieszaniny wyodrębniło się kilka nurtów, z których jednym są właśnie pieśni gusanów – ludowych gawędziarzy, poetów, tancerzy, śpiewaków i instrumentalistów – często o charakterze improwizowanym.
Paweł Postaremczak – saksofonista, znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską oraz formacjami Emergency i Snowman, z którą w 2008 r. wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim, Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.
Paweł Szpura – perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Hamidem Drakiem.

 

Wstęp wolny