Pink Freud

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kostrzyn nad Odrą
Data: 
31.07.2014
Godzina: 
00:30

31-go lipca w ramach festiwalu Przystanek Woodstock wystąpi formacj Pink Freud.

Pink Freud stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia).

 

Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród, takich jak tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule "Monster of Jazz", trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007, Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani, Yach na festiwalu Yach Film 2005 w kategorii "Inna Energia" za teledysk do utworu "Come as you are", Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj", otwierający album "PUNK FREUD" czy nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj".

Przełom 2013/2014 to czas wydania reedycji ostatniego albumu "Horse&Power", wzbogaconej o dodatkowe dotąd niepublikowane utwory zarejestrowane podczas sesji Horse&Power. W marcu tego roku odbyła się wspólna trasa z zespołem Lao Che, studyjna praca nad kolejnym krążkiem oraz próby do spektakularnego muzyczno-wizualnego show inspirowanego twórczością najwybitniejszych pionierów muzyki elektronicznej - duetu Autechre. Mimo tak dużej ilości pracy Pink Freud regularnie odwiedza swoich fanów koncertując w Polsce i Europie.

CO? – Przystanek Woodstock
KTO? - Pink Freud
GDZIE? – Kostrzyn nad Odrą
KIEDY? - 31/07/2014, 00:30