PAWEŁ KACZMARCZYK DIRECTIONS IN MUSIC: Sam Rivers

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
29.03.2012

PAWEŁ KACZMARCZYK DIRECTIONS IN MUSIC: Sam Rivers

Marek Pospieszalski – saksofon

Paweł Kaczmarczyk - piano

Max Mucha - kontrabas

Dawid Fortuna – perkusja

Koncert poświęcony twórczości niezwykle utalentowanego saksofonisty, a zarazem jednego z największych intelektualistów jazzu – Sama Riversa. Zespół przedstawi oryginalne aranżacje jego utworów, prezentując Państwu przegląd twórczości artysty, który najciekawiej odnajdywał się w jazzie improwizowanym, ale doskonale też łączył wiele stylistyk: od bluesa po muzykę awangardową.

MAREK POSPIESZALSKI - wychowując się w muzykującej rodzinie miał okazje poznać inne spojrzenie na muzykę od tego, jakie prezentują szkoły, przy okazji już jako dziecko biorąc udział w nagraniach i koncertach. Zafascynowany jest awangardą jazzową i nowymi brzmieniami, co pozwala mu otwierać się na wszelkie gatunki muzyki. Współpracuje bądź współpracował z: MATEO POSPIESZALSKI PROJECT, WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET, Dennisem Gonzalezem, FISZ / EMADE, Peja, Habakuk, 2TM2,3, Armia, Zakopower.

PAWEŁ KACZMARCZYK - jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Zarówno jego pierwsza płyta "LIVE” (Kaczmarczyk/Barański/Dobrowolski Trio), jak i kolejna „Audiofeeling” zebrały deszcz pozytywnych recenzji, ale dopiero album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Paweł Kaczmarczyk został tym samym trzecim polskim muzykiem (po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim - ECM) nagrywającym dla tak prestiżowej wytwórni w roli lidera własnego zespołu. Płyta została „Albumem Roku” według czytelników Jazz Forum, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku”. Obecnie artysta intensywnie koncertuje ze swoim zespołem PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING BAND, a także udziela się gościnnie w innych zespołach i projektach.

MAX MUCHA - student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Poza akademickim kształceniem ceni sobie przede wszystkim współpracę z Adamem Pierończykiem, Arkiem Skolikiem i Mateuszem Pospieszalskim. Miał okazję uczestniczyć również w projektach takich artystów, jak: Jerzy Małek, Grażyna Auguścik czy Piotr Wojtasik. Ważną postacią w jego scenicznych doświadczeniach jest Janusz Muniak, z którym występy w jego klubie, a również okazjonalna współpraca stanowią bardzo istotny element rozwoju i edukacji. Jest również członkiem polsko-czeskiej formacji Inner Spaces. Dwukrotny laureat nagrody dla największego talentu festiwalu Tarnów Jazz Contest, na którym zdobył też Grand Prix z kwartetem Jarka Bothura. Również w tym składzie zdobył pierwsze miejsce na konkursie Jazz Juniors 2010 w Krakowie.

DAWID FORTUNA - jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie - 2008), zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2011 z zespołem PeGaPoFo, udział w  festiwalach w Polsce i zagranicą oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami. Mimo młodego wieku od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz zespołu New Bone. Był także członkiem kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami - Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację - TTS Trio. Miał okazje występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agą Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

Harris Piano Jazz Bar, godz. 21:00

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu do nabycia w Harris Piano Jazz Bar oraz w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2 i Pawilon Wyspiańskiego).