Jazz Jantar: Aaron Goldberg Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
03.11.2015
Godzina: 
20:00

"W jazzie nie chodzi o to, żeby kopiować rzeczy, które pojawiły się przed tobą. Chodzi o naśladowanie, przyswajanie, a później spoglądanie naprzód oraz wewnątrz siebie, aby odkryć kim się jest" - tymi słowami Aaron Goldberg określił, czym jest dla niego muzyka, której postanowił poświęcić życie. 3-go listopada, w Klubie Żak, zainauguruje festiwal Jazz Jantar 2015.

Jego filozofia wraz z umiejętnościami szybko zjednały sobie wielu innych muzyków, dzięki czemu miał możliwość współpracować z Joshuą Redmanem, Wyntonem Marsalisem, Kurtem Rosenwinkelem czy Guillermo Kleinem. Goldberg odkrywa jednak swoją muzyczną tożsamość w najbardziej osobisty sposób dopiero na albumach sygnowanych własnym nazwiskiem, gdzie niemal zawsze można usłyszeć sekcję rytmiczną, która podczas majowej odsłony Jazz Jantar wystąpiła w Klubie Żak - kontrabasistę Reubena Rogers (człona nowojorskiego zespołu Tomasza Stańki) oraz perkusistę Erica Harlanda (współpracownika Dave'a Hollanda). W Gdańskim koncercie Harlanda zastąpi Leon Parker, perkusista mający na koncie współpracę z Joshuą Redmanem, Bradem Mehldau, Markiem Turnerem czy Jamesem Carterem.

Trio Goldberga występuje aktualnie przede wszystkim z materiałem z ostatniego, wydanego w 2014 roku albumu The Now, o którym Eric W. Saeger z serwisu The Hippo Press napisał w podsumowaniu recenzji: do głębi miejskie i rześko brzmiące improwizowane momenty dopasowują się do przypisanych im miejsc z oszałamiającą zręcznością.

CO? – Jazz Jantar 2015: Aaron Goldberg Trio
KTO? – Aaron Goldberg, Reuben Rogers, Leon Parker
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 03/11/2015, 20:00
BILETY? – 10 zł
KARNET? – 400 zł