Gregory Porter

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Filharmonia w Szczecinie
Data: 
19.05.2018
Godzina: 
19:00

19 maja, w Filharmonii w Szczecinie usłyszymy standardy jazzowe i oryginalne kompozycje Gershwina w wykonaniu Gregorego Portera i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie w aranżacjach Troya Millera

Wszystko zaczęło się od płyty Nat King Cole’a. To właśnie ów aksamitny głos legendarnego jazzowego wokalisty ukształtował młodego Gregory’ego Portera. Wspomnienie pierwszej płyty kojarzonej z rodzinnym domem poniosło artystę w świat, gdzie starał się śpiewać jak Cole, czyli – jak sam to określa – uzdrawiać śpiewem.

Jako młody chłopak Porter poczuł, że Nat King Cole śpiewał do niego. Dziś on śpiewa w salach koncertowych całego świata, czarując niepospolitymi możliwościami wokalnymi, ale i charyzmatyczną osobowością. Jego pierwszy album „Water”, wydany w roku 2010, okazał się wielkim sukcesem, a kolejne, „Be Good” oraz „Liquid Spirit”, stały się na tyle popularne, że ten ostatni został ściągnięty poprzez serwisy „streamingowe” ponad 20 milionów razy! Jest to wynik wszech czasów w kategorii albumów jazzowych. Lista jego sukcesów jest bardzo długa: m.in. dwukrotnie otrzymał nagrodę Grammy w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny. Miłośnicy talentu Gregory’ego Portera zwracają uwagę na jego charakterystyczną czapkę. „To po prostu moja jazzowa czapka” – odpowiada.

CO? – Gregory Porter
KTO? – Gregory Porter, Troy Miller, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
GDZIE? – Filharmonia w Szczecinie
KIEDY? – 19/05/2018, 19:00