5 Nights with Peter Brötzmann

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
08.03.2016
Godzina: 
20:30

6-go marce swoje 75. urodziny będzie obchodził jeden z najważniejszych improwizatorów, saksofonista i malarz Peter Brötzmann. Tego dnia (i przez kolejne 4 dni) w Pardon, To Tu, będziemy mieli możliwość usłyszeć tego wielkiego muzyka wraz z innymi wybitnymi muzykami jakimi są Alexander von Schlippenbach, Toshinori Kondo, Han Bennink, Heather Leigh, Jason Adasiewicz, Steve Noble i John Edwards. Warto dodać, że ostatniego dnia tej pięciodniowej rezydencji (10.03.2016) będziemy mieli nadzwyczajną okazję zobaczenia wszystkich muzyków razem na jednej scenie. 

Peter Brötzmann jest jedną z najważniejszych i najbardziej bezkompromisowych postaci free jazzu i znajduje się w czołówce kształtujących wyjątkową, europejską muzykę swobodnej improwizacji od 1960 roku.
Brötzmann początkowo szkolił się na malarza i był związany z grupą Fluxus (uczestnicąc w różnych imprezach i pracując jako asystent Nam Jun Paik), zanim rozczarowanie światem sztuki przeniosło jego obiekt zainteresowań w stronę muzyki. Jednak kontunuował malowanie i, swoją natychmiast rozpoznawalną wrażliwością wizualną, stworzył jedne z naszych ulubionych okładek albumów, a także miał wiele pokazów w galeriach sztuki w ostatnich latach.
Samouk gry na klarnecie i saksofonie, Brötzmann dał się poznać jako jeden z najpotężniejszych i najbardziej oryginalnych muzyków, wydając szereg albumów nasyconych teraz bardzo poszukiwaną muzyczną inwencją, w tym epokowy Machine Gun Sessions w 1968 roku – pierwotnie wydany przez jego własną wytwórnię Brö i późniejsze nagrania dla FMP (Free Music Production) – wytwórni, którą założył z Jost Gebers. Dźwięk Brötzmanna jest jednym z najbardziej charakterystycznych, afirmujących życie i radosnych w całej muzyce.

CO? – 5 Nights with Peter Brötzmann - 75th Birthday Anniversary
KTO? – Peter Brötzmann, Alexander von Schlippenbach, Han Bennink, Heather Leigh, Jason Adasiewicz, John Edwards, Steve Noble, Toshinori Kondo
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 08/03/2016, 20:30
BILETY? – 50 zł / karnet - 200 zł