3275 Kg Orchestra

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa
Data: 
13.06.2016
Godzina: 
19:00

13-go czerwca w Bemowskie Centrum Kultury wystąpi 3275 Kg Orchestra z projektem Tadeusz Czechak „ORIENTOSCOPE”.

Tadeusz Czechak  - gitarzysta, lutnista, kompozytor, aranżer. W 1981 rozpoczął współpracę z zespołem Ars Nova, uczestnicząc do 1999 r we wszystkich pracach tego zespołu. W 1993 założył zespól DEKAMERON, w którym realizował idee łączenia poprawności historycznej interpretacji z żywym, spełniającym oczekiwania współczesnej publiczności wykonaniem. Zespół z powodzeniem koncertuje na scenach polskich i europejskich. Jest inicjatorem i wykładowcą  kursów interpretacji muzyki dawnej w Letniej Szkole Dawnego Tańca i Muzyki w Sandomierzu  oraz Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej. Prowadził liczne warsztaty muzyczne dla młodzieżowych zespołów instrumentalno-wokalnych jak również kursy interpretacji piosenkarskiej w Elblągu. Realizacje dużych formatów scenicznych (aranżacja i kierownictwo muzyczne), z obsada licząca nawet do 100 wykonawców. Kantata Florilegium-pieśni Św.Franciszka, napisana przez Romana Kołakowskiego na obchody 800-lecia Zakonu Franciszkanów. Dawne instrumenty wspomagane przez sekcję rytmiczną. 

3275 kg Orchestra to grupa młodych kreatywnych twórców, eksperymentatorów, doświadczonych profesjonalistów i szalonych pasjonatów muzyki. To energetyczne połączenie młodości i doświadczenia, abstrakcji i konstruktywnego działania. W orkiestrze spotkali się artyści wywodzący się z różnych, pozornie odległych artystycznych światów, tutaj jednak współdziałających w pełnej harmonii, realizując wspólne idee. Na muzyczny charakter, brzmienie i kierunek działania orkiestry, ogromny wpływ mają doświadczenia wszystkich muzyków i kompozytorów tworzących zespół oraz ich fascynacja muzyką etniczną, jazz'em w wielu jego odmianach, muzyką eksperymentalną, klasyczną, współczesną kameralistyką i muzyką filmową.

CO? – 3275 Kg Orchestra - Projekt „ Orientoscope ” Tadeusz Czechak
KTO? – Tadeusz Czechak, Daniel Polkowski, Zbigniew Jaremko, Anna Maria Matuszewska, Daria Wolicka, Aleksandra Zawistowska, Małgorzata Pałubska, Justyna Janiszewska, Małgorzata Duź, Anna Głażewska, Igor Przebindowski, Adam Rozenman, Sebastian Freyberg, Mateusz Bartosiewicz, Jerzy Szczerbakow, Bartek Łazarski, Maciej Trifonidis, Krzysztof Politowski
GDZIE? – Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa
KIEDY? – 13/06/2016, 19:00
BILETY? – wstęp wolny