Tomasz Dąbrowski Septet w pardon To Tu

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Tomasz Dabrowski stawał na scenie Pardon To Tu nie raz, w różnych konstelacjach i w róznych okresach jego twórczej drogi. Wkrótce 19 czerwca 2024 roku stanie jako artysta, o którym Downbeat Magazine pisze, że jest „jednym z najbardziej wszechstronnych i ciekawych muzyków w Europie”. Zaprezentuje przy tej okazji muzykę ze swojego drugiego albumu wydanego przez jego septet, a zatytułowanego "Better". Płyta jest dostępna rynku od końca marca tego roku, teraz czeka nas spotkanie z jego koncertową wersją.
 
W materiałach zapowiadających album, ale także zapowiedziach koncertu czytamy: "Z nietypowym składem zawierającym śmietankę polskiej i skandynawskiej sceny współczesnej improwizacji, „Better” oddaje krawędź i energię występu na żywo, rozszerzoną i podniesioną dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych i tekstur.
 
Wciągając słuchacza swoim wyrafinowanym poczuciem przestrzeni i tempa, płyta pokazuje, jak septet porusza się po drodze przez otwarte pomysły kompozytorskie Dąbrowskiego, przekazując struktury melodyczne wokół zespołu i ewoluując poprzez eteryczne ambientowe pejzaże dźwiękowe, palące solówki i pełne przygód kakofonie kolektywnej improwizacji. Czerpiąc z rocznego doświadczenia w intensywnym występowaniu razem jako zespół, poziom intensywnego słuchania, interaktywności i zaufania w grupie umożliwia każdemu instrumentaliście nieustraszony wkład w swój głos."
 
Świadectwo zaangażowania zespołu w rozwój artystyczny i kreatywną ewolucję, „Better” przypomina nam, aby zastanowić się, do czego wszyscy możemy i powinniśmy dążyć. To inspirujące przesłanie, które przejawia się w muzyce i promieniuje na każdy aspekt życia. "Wszyscy powinniśmy dążyć do bycia lepszymi. Być lepszymi wersjami samych siebie i obserwować, jak rezonuje to w nas i wokół nas” - mówi Dąbrowski.
Tagi: