Ralph Peterson składa hołd Artowi Blakeyowi w roku 100 rocznicy urodzin wielkiego lidera

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Miłośnicy Arta Blakeya, ale przede wszystkim miłośnicy idei bandu jaki wymyślił i prowadził przez dekady ten legendarny perkusista i lider bierzecie i cieszcie się z tego wszyscy.

Oto bowiem 15 maja na sklepowe półki i do internetowych ofert trafi najnowsza płyta Ralpha Petersona i jego Messenger’s Legacy. Album w oczywisty sposób jest hołdem składanym jednej z najważniejszych postaci mainstreamowego jazzu i jednocześnie jednemu z najbardziej wpływowych drummerów wszechczasów i pojawi się na płytowym rynku z okazji bardzo wyjątkowej. W tym roku świat jazzu świętuje setną rocznicę urodzin Arta Blakey’a.

Ralph Peterson natomiast od zawsze wskazywał Blakeya jako jedną ze swoich najważniejszych inspiracji bębniarskich i nie tylko, ale miał także szczęście blisko  współpracować z legendą będąc częścią jego Messengers Two Drummer Big Band.

Petersonowski Messenger Legacy Band na okoliczność świętowania składał się będzie z innych wiernych i zafascynowanych ideami Blakeya muzyków: saksofonistów Bobby’ego Watsona i Billa Pierce’a, trębacza Briana Lyncha, zasiadającego za klawiaturą fortepianu Geoffa Keezera  oraz kontrabasisty Essiet Essiet.

Koncert premierowy płyty odbędzie się w Kennedy Center 31 maja, a sama płyta trafi do obiegu dziesięć dni wcześniej. Zatytułowana będzie Legacy: Alive Volume 6 at the Side Door, całość zaplanowanych na nią kompozycji pomieszczona zostanie na dwóch płyta kompaktowych i ukaże się nakładem Onyx Productions.

 

Tagi: