Raczkowski/ Kostka Duo w trasie

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

„Stunning debut, (…) wondrous amalgam of Jazz, contemporary Classical music and Folklore” - tak Adam Baruch, na łamach The Soundtrack Of My Life, skomentował debiutancką płytę duetu "Duo" , zeszłorocznego Jazzowego Debiutu Fonograficznego, którego powstanie umożliwił Instytut Muzyki i Tańca, a której promocję wznawiają dziś młodzi artyści. Raczkowski/Kostka Duo, bo o nich mowa, rusza w trasę po Polsce. Pierwszy koncert już dziś w warszawskim Worku Kości.

Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Duet odbył na przełomie maja, czerwca i lipca ogólnopolską trasę koncertową, promującą debiutancki krążek. Wystąpił w Olsztynie, Warszawie, Łódzi, Koszutach, Bielsku-Białej, Krakowie, ponownie w Warszawie w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, a także na Slot Art Festiwal.

Jesienna trasa obejmuje 5 koncertów, w tym inaugurację festiwalu Jazz Jantar.

Raczkowski/Kostka Duo - "Duo"
10.10 / Worek Kości / Warszawa
26.10 / Jazz Jantar / Gdańsk
28.10 / Prom Kultury Saska Kępa / Warszawa
7.11 / Dom Kultury Koszutka / Katowice
8.11 / Tutu Jazz & Whiskey Club /Toruń

Tagi: