Organ Spot zwycięzcą Young Best Jazz

Autor: 
Redakcja

Krakowski zespół Organ Spot zwyciężył w II edycji ogólnopolskiego konkursu Young Best Jazz organizowanego w ramach Trzesiecko Jazz Festival, który odbył się w dniach 9-12 sieprnia w Szczecinku. Skład Tria tworzą: Kajetan Galas – organy, Szymon Mika – gitara, Bartek Staromiejski – perkusja.

Główną nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest nagranie i wydanie debiutanckiej płyty w nakładzie 1 000 egzemplarzy w jednym z najprężniejszych polskich wydawnictw zajmujących się muzyką improwizowaną MultiKulti Project oraz nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł.

Ponadto jury konkursu uhonorowało dwóch solistów, należących do  tria Organ Spot:  Szymona Mikę i Bartosza Staromiejskiego. Drugie miejsce ex-aequo przyznano zespołom Andrzej Józefów Trio i Voo Doo Mob.

Trzesiecko Jazz Festival jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2011 roku ogólnopolskiego festiwalu jazzowego odbywającego się w Szczecinku. Szeroka współpraca z instytucjami samorządowymi zaowocowała zmianą formuły imprezy, która ma być z roku na rok coraz bardziej atrakcyjna nie tylko dla melomanów z całej Polski, ale również dla mieszkańców Szczecinka. W ramach festiwalu odbywają się koncerty kameralne i plenerowe, a także organizowany jest konkurs Young Best Jazz.

Serdecznie gratulujemy laureatom kunkursu!