Rafał Gorzycki & Ecstasy Project jutro ruszają w trasę koncertową!

Autor: 
Redakcja

Rafał Gorzycki & Ecstasy Project od 16 do 20 listopada promować będą swój najnowszy, piąty z kolei, album  „ They were P”, który swoją premierę miał w październiku tego roku. Muzycy współpracują ze sobą już 10 lat, stąd płytę można uznać za jubileuszową, stanowiącą niejako podsumowanie dotychczasowej działalności zespołu.

Założycielem i liderem zespołu jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym. W roku 2010 nominowany z kwartetem Dziki Jazz do Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej "Fryderyki". Jest także współzałożycielem grupy Sing Sing Penelope.

Artyści Ecstasy Project brali udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear - Budapeszt, Construction in Process - Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu - Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wielu innych. Koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach, Japonii i USA.

 

Trasa koncertowa Rafała Gorzyckiego & Ecstasy Project przedstawia się następująco:

16.11 Klub Od Nowa, Toruń 

17. 11 Cafe Kulturalna, Warszawa

18.11 Mózg Festival -Teatr Polski, Bydgoszcz

19.11 Estrada Poznańska – Scena na Piętrze, Poznań

20.11 Klub RE, Kraków

 

Ponadto 21 listopada w Klubie Mózg w Bydgoszczy odbędzie się koncert grupy Rafał Gorzycki & Dziki Jazz, w ramach Drums Fuzje Festival.

Kwartet jazzowy Dziki Jazz przygotowuje premierę najnowszego albumu o tytule „Akineton” na grudzień 2011. W ramach festiwalu Drums Fuzje artyści zaprezentują muzykę z tego albumu po raz pierwszy! Ten przedpremierowy występ będzie jeszcze o tyle specjalny, że na saksofonach zagra wyjątkowa postać - Irek Wojtczak (Trójmiasto) - jeden z najbardziej rozchwytywanych instrumentalistów na scenie improwizowanej. Dziki jazz to najnowszy projekt muzyków związanych z nowym tchnieniem w polskim jazzie (wg: Gazeta Wyborcza 15.12.2008). Kwartet założony został przez gitarzystę Kamila Pater. Do grupy dołączył perkusista Rafał Gorzycki oraz kontrabasista Paweł Urowski. Najnowszym członkiem zespołu jest saksofonista Irek Wojtczak, znany ze współpracy z Leszkiem Możdżerem, Tymonem Tymańskim, czy Wojtkiem Mazolewskim. Artyści na co dzień tworzą takie zespoły jak: Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Sextet, Ecstasy Project, Freeyo. Doświadczenia oraz inspiracje kierują ich w stronę połączenia muzyki jazzowej, filmowej i eksperymentalnej. Debiutancka płyta Dziki Jazz wydana w październiku 2009 r. została płytą tygodnia w Radiu Jazz FM, otrzymała nominację do nagrody „Fryderyki 2010” w kategorii Jazz - Fonograficzny Debiut Roku oraz została laureatem Trójkowego plebiscytu Nagrody Polskich Melomanów.

 

Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się tutaj: http://www.jazzarium.pl/kalendarz