NEW BONE

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
30.09.2011
Czas trwania: 
20.09.2011

NEW BONE

w ramach cyklu Miles Davis Memorial Night

Tomasz Kudyk - trąbka

Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy

Paweł Kaczmarczyk - fortepian

Maciej Adamczak - kontrabas

Dawid Fortuna - perkusja

Zespół „New Bone”, to akustyczny kwintet jazzowy, który został założony w 1996r. przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W tym też roku zadebiutował na krakowskim festiwalu trębaczy jazzowych „Miles Davis Memorial Night” wystąpił wtedy w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Marcin Ślusarczyk-saksofon altowy, Łukasz Hodor- puzon, Piotr Wyleżoł- fortepian, Robert Kubiszyn- kontrabas, Tomasz Grochot- perkusja.

Przez następne kilka lat zespół zmieniał swój skład, grał sporadycznie. Studia, współpraca z innymi muzykami, wynikające z tego doświadczenia i nauka odsunęły zespół na dalszy plan. I tak było aż do 2004r. kiedy „New Bone” nagrał swój debiutancki krążek „Something for Now” był to przełomowy moment w historii zespołu. Płyta została ciepło przyjęta przez krytyków i publiczność.

Ukazanie się pierwszej płyty zespołu zaowocowało wieloma koncertami w najważniejszych miejscach dla sceny jazzowej w Polsce, licznymi zaproszeniami na Festiwale Jazzowe. Od tego momentu zespół regularnie koncertuje i rozwija swoją wrażliwość i kreatywność muzyczną w konfrontacji z widzem. Muzyka, którą prezentuje zespół to autorski program, oparty na dokonaniach gigantów światowego jazzu. To czas kiedy Miles Davis, Freddie Hubbard czy John Coltrane… tworzyli swoją legendę. W styczniu 2009r. „New Bone” wchodzi po raz kolejny do studia i nagrywa płytę „It’s Not Easy” , która jest niejako kontynuacją debiutanckiego albumu „Something For Now”, ale równocześnie wnosi nowe spojrzenie na harmonie, melodykę i inter reakcje w zespole.*

Harris Piano Jazz Bar, godz. 22:00

 

*materiał promocyjny zespołu