X. Mózg Festival

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dom Sztuki, Bydgoszcz2
Data: 
08.11.2014
Godzina: 
20:00

8-go listopada, w bydgoskim Domu Sztuki, odbędzie się trzeci dzień jubileuszowego, X. Mózg Festivalu.

Mózg jest miejscem utworzonym w 1994 w celu promowania sztuki współczesnej oraz stworzenia możliwości do pracy artystom zainteresowanym ta forma działalności. W budynku o powierzchni około 800 m2 mieści się sala koncertowa oraz wystawiennicza, studio nagraniowe, pracownie plastyczne, pokoje gościnne oraz pub.

Osoby prowadzące klub to czynni artyści. W ciągu 17 lat działalności klubu przez scenę i galerię „Mózgu” przewinęło się kilkuset muzyków, performerów, malarzy, fotografików z całego świata. Odbyło się tez kilka przedstawień teatralnych oraz kilkadziesiąt projekcji filmowych.. O doborze wykonawców decyduje zawsze to co zamierzają zaprezentować. „Mózg” otwarty jest zawsze na sztukę „czystą”, to znaczy pozbawiona obciążeń koniunkturalnych wynikających z aktualnie panującej mody.
„Mózg” jest zamknięty na wszelkie działania wtórne – naśladownicze (na tyle oczywiście, na ile uda się je uchwycić). Do tej pory każdego tygodnia odbywały się od 1 do 4 zdarzenia kulturalne(koncert, wystawa, pokaz).
Od kwietnia 2005 zawiązalo sią STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE MOZG – organizacja która realizuje projkty finansowane przez źródła zewnętrzne.
Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „MÓZG FESTIVAL„

Dzień trzeci X. Mózg Festival:
1. Magda Mayas/Laura Altman/Monica Brooks (Berlin/Sydney) – 20:00
2. Michael Lytle & Eyal Maoz – koncert (Nowy York) – 21:00
3. Szábolcs Esztényi & Stefan Węgłowski – koncert (Warszawa/Budapeszt/Bydgoszcz) – 22:00
4. Sonic Boom (Han Bennink & Uri Caine) – koncert (Nowy York) – 23:00
5. BATALJ (Berlin) – 01.00

CO? –  X Mózg Festival - dzień 3
KTO? – Laura Altman, BATALJ, Han BenninkMonica Brooks, Uri Caine, Szábolcs Esztényi, Michael Lytle, Eyal Maoz, Magda Mayas, Stefan Węgłowski 
GDZIE? – Dom Sztuki, Bydgoszcz
KIEDY? – 08/11/2014, od 20:00
BILETY? - Warszawa cena 30 zł / Bydgoszcz: 1 dzień - 25 zł / 2 dni - 40 zł