X. Mózg Festival

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dom Sztuki, Bydgoszcz
Data: 
07.11.2014
Godzina: 
20:00

7-go listopada, w bydgoskim Domu Sztuki, odbędzie się drugi dzień jubileuszowego, X. Mózg Festivalu.

Mózg jest miejscem utworzonym w 1994 w celu promowania sztuki współczesnej oraz stworzenia możliwości do pracy artystom zainteresowanym ta forma działalności. W budynku o powierzchni około 800 m2 mieści się sala koncertowa oraz wystawiennicza, studio nagraniowe, pracownie plastyczne, pokoje gościnne oraz pub.

Osoby prowadzące klub to czynni artyści. W ciągu 17 lat działalności klubu przez scenę i galerię „Mózgu” przewinęło się kilkuset muzyków, performerów, malarzy, fotografików z całego świata. Odbyło się tez kilka przedstawień teatralnych oraz kilkadziesiąt projekcji filmowych.. O doborze wykonawców decyduje zawsze to co zamierzają zaprezentować. „Mózg” otwarty jest zawsze na sztukę „czystą”, to znaczy pozbawiona obciążeń koniunkturalnych wynikających z aktualnie panującej mody.
„Mózg” jest zamknięty na wszelkie działania wtórne – naśladownicze (na tyle oczywiście, na ile uda się je uchwycić). Do tej pory każdego tygodnia odbywały się od 1 do 4 zdarzenia kulturalne(koncert, wystawa, pokaz).
Od kwietnia 2005 zawiązalo sią STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE MOZG – organizacja która realizuje projkty finansowane przez źródła zewnętrzne.
Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „MÓZG FESTIVAL„

Dzień drugi X. Mózg Festival:
1. Trio Fortepianowe Tomasza Gwincińskiego – koncert/performance
wystąpią: Piotr Słopecki, Katarzyna Składanek, Dominika Żur, Tomasz Gwinciński (Bydgoszcz/Warszawa/– 20:00
2. Trzy Tony – koncert (Bydgoszcz) – 21:00
3. Kazuchisa Uchihachi & Jerzy Rogiewicz – koncert (Tokjo/Warszawa) – 22:00
4. Sylvie Courvoiser & Mark Feldmann – koncert (Nowy York) 23:00
5. Danilo Casti & Travis McCoy Fuller – electro-acoustic performance (Sardynia/Boston) – 01;00 Mózg

CO? –  X Mózg Festival - dzień 2
KTO? – Jacek Buhl, Danilo Casti, Sylvie Courvoiser, Mark Feldmann, Tomasz Gwinciński, Tomasz Pawlicki, Jerzy Rogiewicz, Katarzyna Składanek, Piotr Słopecki, Mateusz Szwankowski, Kazuchisa Uchihachi, Dominika Żur
GDZIE? – Dom Sztuki / Mózg, Bydgoszcz
KIEDY? – 07/11/2014, od 20:00
BILETY? - Warszawa cena 30 zł / Bydgoszcz: 1 dzień - 25 zł / 2 dni - 40 zł