X. Mózg Festival

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Powszechny, Warszawa
Data: 
06.11.2014
Godzina: 
19:00

6-go listopada, w Teatrze Powszechnym w Warszawie, odbędzie się pierwszy dzień jubileuszowej, X. edycji imprezy Mózg Festival.

Mózg jest miejscem utworzonym w 1994 w celu promowania sztuki współczesnej oraz stworzenia możliwości do pracy artystom zainteresowanym ta forma działalności. W budynku o powierzchni około 800 m2 mieści się sala koncertowa oraz wystawiennicza, studio nagraniowe, pracownie plastyczne, pokoje gościnne oraz pub.

Osoby prowadzące klub to czynni artyści. W ciągu 17 lat działalności klubu przez scenę i galerię „Mózgu” przewinęło się kilkuset muzyków, performerów, malarzy, fotografików z całego świata. Odbyło się tez kilka przedstawień teatralnych oraz kilkadziesiąt projekcji filmowych.. O doborze wykonawców decyduje zawsze to co zamierzają zaprezentować. „Mózg” otwarty jest zawsze na sztukę „czystą”, to znaczy pozbawiona obciążeń koniunkturalnych wynikających z aktualnie panującej mody.
„Mózg” jest zamknięty na wszelkie działania wtórne – naśladownicze (na tyle oczywiście, na ile uda się je uchwycić). Do tej pory każdego tygodnia odbywały się od 1 do 4 zdarzenia kulturalne(koncert, wystawa, pokaz).
Od kwietnia 2005 zawiązalo sią STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE MOZG – organizacja która realizuje projkty finansowane przez źródła zewnętrzne.
Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „MÓZG FESTIVAL„

Dzień pierwszy X. Mózg Festival:
1. Mózg 20 Lat – film dokumentalny – 19:00
2. Michael Lytle & Eyal Maoz – koncert (Nowy York) – 20:00
3. Jerzy Mazzoll/Sławek Janicki/Qba Janicki (Warszawa/Bydgoszcz) – 21:00
4. Sylvie Courvoiser & Mark Feldmann – koncert (Nowy York) – 22:00
5. Tirvyous Wagon (Warszawa/Bydgoszcz/Kraków) – 23:00

CO? –  X Mózg Festival - dzień pierwszy
KTO? – Bartłomiej Chmara, Sylvie CourvoiserMark Feldmann,  Karolina Jacewicz, Sławek Janicki, Qba Janicki Michael Lytle, Eyal Maoz, Jerzy Mazzoll, Marek Pospieszalski, Tomasz Sroczyński
GDZIE? – Teatr Powszechny, Warszawa
KIEDY? – 06/11/2014, od 19:00
BILETY? - Warszawa cena 30 zł / Bydgoszcz: 1 dzień - 25 zł / 2 dni - 40 zł