WSJD: Andrzej Kowalski Quartet / All Too Human feat.Marc Ducret / Snarky Puppy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Stodoła, Warszawa
Data: 
05.07.2019
Godzina: 
19:00

Andrzej Kowalski Quartet, All Too Human feat.Marc Ducret oraz grupa Snarky Puppy wystąpią 5 lipca, w klubie Stodoła, na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2019.

Andrzej Kowalski Quartet to zespół złożony z muzyków będących studentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Katowicach. Zespół wykonuje oryginalne kompozycje lidera będące wypadkową jego muzycznych fascynacji. Choć utwory są osadzone w stylistyce nowoczesnego jazzu, słychać w nich elementy innych gatunków takich jak muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna, minimalizm czy rock.

Andrzej Kowalski Quartet to laureat tegorocznej edycji programu “Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Grand Prix 21. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2019 oraz nagrody Stowarzyszenia ZAiKS na festiwalu Jazz nad Odrą 2019. Zespół występował w polskich klubach muzycznych takich jak Blue Note w Poznaniu czy Vertigo we Wrocławiu oraz na zagranicznych festiwalach jazzowych: Dobro Jazz 2018 w Rumunii oraz Art Jazz 2018 na Ukrainie w miastach Łuck i Równe (koncert transmitowany przez ukraińską telewizję). Członkowie zespołu mogą poszczycić się nagrodami zarówno zespołowymi, jak i indywidualnymi na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach jazzowych takich jak: Blue Note Poznań Competition, Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, RCK Pro Jazz, Hanza Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą.

W roku 2017 duński perkusista Peter Bruun założył zespół „All Too Human”  wraz z trzema podobnie myślącymi improwizatorami.
Bruun zaczął grać na perkusji w wieku lat trzech w kopenhaskiej szkole Rhythmic Children’s School. Jest aktywnym członkiem ILK ( Independent Label of Kobenhavn ), duńskiego kolektywu muzyków, który wydaje muzykę z absolutną swobodą artystyczną. Szerokiej publiczności jest dobrze znany z gry w trio Samuela Blasera oraz tercetu Django Batesa, z którego zespołem „Beloved” wydaje płyty dla wytwórni ECM.
Kolejnym muzykiem wchodzącym w skład zespołu „All Too Human” jest trębacz i kornecista Kasper Tranberg, który ma na koncie występy z tak wieloma znanymi postaciami świata jazzu jak Steve Swallow, Tim Berne, Michael Blake, Django Bates, Tyshawn Sorey, Gianluigi Trovesi, Adam Rudolph i Yusef Lateef.
Pianista i klawiszowiec Simon Toldam to jeden z najbardziej ekscytujących, a zarazem najczęściej nagradzanych muzyków obecnej generacji. Ten zdobywca czterech prestiżowych duńskich nagród jazzowych swoje pierwsze trio założył w wieku 9 lat!
Toldam prowadzi własny zespół. Jest znany ze swojej gry takich grupach  jak Stork, Sekten, All Too Human. W końcu  gra też na fortepianie w legendarnym tercecie Hana Benninka.
Najbardziej znanym muzykiem „All Too Human” jest  gitarzysta samouk Marc Ducret.
Ten unikalny instrumentalista gra na tak niespotykanych rodzajach gitar jak  barytonowa, sopranowa czy też ośmiostrunowa. Znany ze wspólnej gry z czołówką światowych improwizatorów i muzyków jazzowych. Jego bogata dyskografia to dziesiątki tytułów nagranych z własnymi formacjami oraz m.in. z Timem Berne. Samuelem Blaserem, Angelicą Sanchez, Louisem Sclavisem, Michelem Portalem,Danielem Humair,Bobby’m Previte, Joey Baronem żeby wymienić tylko niektórych.
W roku debiutu „All Too Human” na scenie zespół wydał także pierwszą płytę zatytułowaną „Vernancular Avant-garde” Muzyka  skomponowana  jest  w duchu „sprowadzania awangardy z powrotem do ludzi”, co oznacza, że ​​te dojrzałe, wyrafinowane utwory stają się dostępne dla każdego rodzaju słuchacza. To z jednej strony muzyka bardzo wyrafinowana,zaś z drugiej bardzo przystępna, doceniona przez słuchaczy i krytyków na całym świecie.
Ich najnowszy projekt pod wiele mówiącą nazwą „ Because You’re Worth It” - „ Ponieważ jesteś tego wart” to szczególnego rodzaju list miłosny skierowany  do słuchacza.

Założyciel Snarky Puppy, basista, kompozytor i producent Michael League mówi o swojej grupie, że to „popowy zespół, który lubi dużo improwizować”. Przebojowość i improwizatorski talent sprawiły, że zespół występował u boku Eryki Badu, Justina Timberlake’a i Snoop Dogga. Snarky Puppy to prawdziwa supergrupa, której skład jest luźny i często się zmienia, ale podstawowy skład i ławka rezerwowych razem liczą nawet... 40 muzyków.
Teksański kolektyw słynie z pracowitości – w ciągu roku dają nawet 200 koncertów, w międzyczasie znajdując jeszcze czas na prowadzenie warsztatów i lekcji improwizowania. Ich muzykę najprościej zakwalifikować jako pogranicza wspaniale bujającego jazz-funku czy nu jazzu. Charyzma, luz, żywiołowa sceniczna ekspresja, rewelacyjne porozumienie między kolektywem a publicznością - wszystko to sprawia, że koncerty Snarky Puppy są wyjątkowym, pełnym pozytywnej energii przeżyciem
Amerykański big band Snarky Puppy to według magazynu "Rolling Stone" jeden z najbardziej wszechstronnych zespołów na planecie. Basista, kompozytor, aranżer, bandleader Michael League i jego koledzy z pewnością nie zastanawiają się, jakie style pomieszać, żeby muzyka była porywająca i intrygująca.
Niewątpliwie  Snarky Puppy jest zespołem, który najlepiej dziś trafia w szerokie zainteresowania współczesnych słuchaczy, a te przecież są różnorodne. Ich nagrania można rozbierać na czynniki pierwsze i mierzyć, ile w nich funkowego rytmu, rockowych riffów, fusion, swingu, bluesa, folku, country, r`n`b i world music.
Uznanie dla zespołu potwierdzają trzy nagrody Grammy i to z pewnością nie koniec, bo zespół jest płodny, pomysłowy i utalentowany. Mając takich kompozytorów, jak League, perkusista Marcelo Woloski, gitarzysta Bob Lanzetti, klawiszowiec Justin Stanton i saksofonista Chris Bullock, mogą wydawać nawet cztery płyty rocznie.

CO? – Warsaw Summer Jazz Days: Andrzej Kowalski Quartet / All Too Human feat.Marc Ducret / Snarky Puppy
KTO? – Andrzej Kowalski Quartet - Andrzej Kowalski, Robert Wypasek, Jan Wierzbicki, Adam Wajdzik / All Too Human feat.Marc Ducret - Marc Ducret, Kasper Tranberg, Simon Toldam, Peter Brunn / Snarky Puppy - Michael League, Louis Cato, Marcelo Woloski, Bob Lanzetti, Bill Laurance, Justin Stanton, Bobby Sparks, Chris Bullock, Maz ‚Mike’ Maher;
GDZIE? – Klub Stodoła, Warszawa
KIEDY? – 05/07/2019; 19:00
BILETY? - 120 - 170 zł