Wojtek Mazolewski Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Syrena, Warszawa
Data: 
04.02.2018
Godzina: 
19:00

Album kwintetu Wojtka Mazolewskiego zatytułowany „Polka” uzyskał status Platynowej Płyty.  Z tej okazji zespół zaprasza do wspólnego świętowanie podczas koncertu, który odbędzie się w warszawskim Teatrze Syrena już 4 lutego.

 „Tyle łatwo wpadających w ucho melodii, radości ze wspólnego muzykowania, co w utworach kwintetu Wojtka Mazolewskiego nie znajdziemy na żadnej innej płycie – pisał o albumie dziennikarz Marek Dusza. Publiczność była podobnego zdania obdarowując zespół Platynową Płytą i tłumnie przybywając na koncerty zespołu nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kwintet zagrał 140 koncertów w 21 krajach, prezentując muzykę nie tylko na imprezach jazzowych, ale przełamując bariery stylistyczne także na Przystanku Woodstock, Męskim Graniu, Jarocin Festiwal, Red Bull Music Weekender czy Tauron Nowa Muzyka.

Podczas warszawskiego koncertu będzie można posłuchać także muzyki z winylowego singla London, który ukazał się na Wyspach Brytyjskich w kwietniu zeszłego roku. Utwór spotkał się z pozytywnym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. Singel odniósł sukces na Wyspach Brytyjskich, można było go posłuchać w rozgłośniach BBC, NTS, WorldwildeFM. Gilles Peterson legendarny DJ radia BBC wybrał utwór Theme De Yoyo pochodzący z singla do swojej listy TOP 50 najlepszych kompozycji 2017 roku. Utwór „London” znalazł się on także w notowaniu Listy Przebojów Trójki.

CO? – Wojtek Mazolewski Quintet
KTO? – Oskar Torok, Marek Pospieszalski, Joanna Duda, Kuba Janicki, Wojtek Mazolewski
GDZIE? – Teatr Syrena, Warszawa
KIEDY? – 04/02/2018, 19:00
BILETY? – 110 PLN / 90 PLN / 75 PLN / 65 PLN