WIERBA & SCHMIDT QUINTET feat. Benjamin Drazen

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kultury (PSCK), Pińczów
Data: 
18.03.2012

WIERBA & SCHMIDT QUINTET feat. Benjamin Drazen

Michał Wierba – piano

Piotr Schmidt - trumpet

Marcin Kaleta – sax

Sebastian Kuchczyński – drums

Michał Kapczuk – double bass

Benjamin Drazen - sax

Wierba & Schmidt Quintet to obecnie topowy zespół mainstream’owy młodego pokolenia w Polsce. Założony w 2005 roku, drogę do uznania i sławy okupował wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy jazzowe w kraju i za granicą, oraz koncertując na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych w Europie.W marcu 2011 roku zespół rozpoczął stałą współpracę z gigantem polskiego saksofonu jazzowego, Piotrem Baronem. W marcu odbyły się trzy koncerty w tym na festiwalu Jazz nad Odrą. W kwietniu odbył się koncert Wierba & Schmidt Quintet feat. Piotr Baron w Warszawie dla TVP Kultury i był on emitowany na łamach tej stacji 13 września 2011r. We wrześniu 2011r., została nagrana (wraz z Piotrem Baronem) czwarta płyta zespołu Wierba & Schmidt. Krążek wypuści wydawnictwo SJ Records na początku 2012r.

Piotr Schmidt - trębacz, wykładowca Historii Jazzu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto ma na swoim koncie wiele indywidualnych osiągnięć.

Michał Wierba - pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli. Od 2010 roku wykładowca tej uczelni. Zdobył trzecie, indywidualne miejsce na konkursie „Jazz nad Odrą”, Wrocław 2008, oraz indywidualne wyróżnienie na konkursie „I’st Tarnów Jazz Contest” 2008. W swojej formacji Michał Wierba Trio (Michał Wierba – p, Michał Kapczuk – b, Sebastian Kuchczyński – dr) zajął I miejsce na „Konkursie Standardów Jazzowych”, Siedlce 2009r. Jest autorem większości wykonywanych przez Kwintet kompozycji.

Marcin Kaleta - saksofonista tenorowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca II miejsca na konkursie „Jazz nad Odrą” 2007. Otrzymał nagrodę indywidualną na „Konkursie Standardów Jazzowych” Siedlce 2008, oraz wyróżnienie indywidualne na „I’st Tarnów Jazz Contest” 2008, a także zajął II miejsce na „Zmaganiach Jazzowych” w Szczecinie w 2008 r.

Sebastian Kuchczyński - perkusista – absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA 2007. Zdobywca nagrody solowej w kategorii Open oraz nagrody specjalnej za Największy Talent Festiwalu na „I’st Tarnów Jazz Contest 2008″. Współpracuje z wieloma zespołami, m.in.: Wierba & Schmidt Quintet, Biotone, Bartek Pieszka Quartet, Maciej Sikała Trio, czy Grzegorz Nagórski Quartet.

Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock) oraz działa jako sideman.  Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008″ , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010″. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy).

Centrum Kultury (PSCK), godz. 18:00