Wacław Zimpel

Zdjęcie: 
Miejsce: 
FINA, Warszawa
Data: 
30.01.2020
Godzina: 
20:00

30 stycznia, w ramach cyklu FINA na ucho wystąpi Wacław Zimpel - uznany klarnecista i kompozytor wykona utwory z najnowszego albumu „Massive Oscillations”, na którym rozwija zainteresowania współczesną muzyką elektroniczną.

Klasycznie wykształcony klarnecista, który zdobył rozgłos, grając free jazz z absolutną czołówką tej sceny. Wszechstronność i kompozytorska kreatywność sprawiły, że Zimpel bardzo szybko zaczął zgłębiać inne stylistyki i tradycje muzyczne: minimalizm, indyjską muzykę klasyczną czy marokańską gnawę.

Wydana w 2016 roku solowa płyta Lines okazała się przełomowa w karierze artysty ze względu na wykorzystanie analogowych instrumentów elektronicznych, które stały się jego nową fascynacją. Niespodziewanie Zimpel zamienił jazzowe kluby na najważniejsze festiwale muzyki elektronicznej na świecie i kooperacje z artystami takimi jak James Holden, Forest Swords czy Shackleton.

31 stycznia w Londynie odbędzie się premiera nowego albumu laureata Paszportu Polityki z 2017 roku zatytułowanego Massive Oscillations. Kompozycje z tej płyty usłyszymy z pewnością podczas koncertu w FINA.

CO? – FINA na ucho: Wacław Zimpel
KTO? – Wacław Zimpel
GDZIE? – FINA, Warszawa
KIEDY? – 30/01/2020; 20:00
BILETY? – wolny