Włodek Pawlik

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa
Data: 
13.04.2018
Godzina: 
19:00

„Jazz w Łazienkach Królewskich” to kameralny cykl koncertów. 13 kwietnia, podczas ósmego z serii spotkania z jazzem na deskach XVIII-wiecznego teatru wystąpi Włodek Pawlik ze swoim najnowszym solowym projektem „Songs Without Words”.

"Ta płyta jest w pewnym sensie moim manifestem. Żebyśmy się opamiętali, wyciszyli, znaleźli w muzyce na nowo pokłady ciszy, spokoju, tego co w fortepianie, jako instrumencie, jest fantastyczne - to, że potrafi być alfą i omegą” - mówi o swoim solowym albumie "Songs Without Words" Włodek Pawlik.
Za słowami artysty idą czyny. Zdolności interpretatorskie i improwizacyjne muzyka pozwalają słuchaczom na nowo odkryć jego ulubione standardy jazzowe oraz klasyki muzyki popularnej. Projekt zachwycił wielu recenzentów, a każdy kolejny koncert staje się niezwykłym, sentymentalnym przeżyciem.

Autorskie wizje fortepianowe takich utworów jak „Imagine”, „The Sound Of Silence”, „Georgia On My Mind” czy „My Funny Valentine” wybrzmią tym razem w absolutnie wyjątkowej przestrzeni Teatru Królewskiego. Jest to jeden z nielicznych w Europie, a jedyny w Polsce, w ten sposób zachowany teatr dworski, którego akustyka i wystrój z pewnością pozwolą zamienić koncert fortepianowy w prawdziwą ucztę dla zmysłów

CO? – Jazz w Łazienkach Królewskich: Włodek Pawlik
KTO? – Włodek Pawlik
GDZIE? – Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa
KIEDY? – 13/04/2018, 19:00
BILETY? – 120 PLN / 90 PLN