Vein feat. Greg Osby

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazz Klub "U Ojca", Zielona Góra
Data: 
21.11.2014
Godzina: 
21:00

W najbliższy piątek, 21-go listopada, w klubu „U Ojca” w Zielonej Górze, w ramach festiwalu Green Town Of Jazz, odbędzie się koncert Vein feat. Greg Osby.

Co pewien czas Trio Vein łączy siły z muzycznymi gośćmi. Dzięki temu powstają projekty, które do życia zespołu wnoszą zupełnie nową jakość. Wiele razy tym gościem był wybitny saksofonista Greg Osby. W kwietniu 2014 roku znów dołączył do tymczasowego, niekonwencjonalnego kwartetu Vein feat. Greg Osby. W projekcie spotyka się zatem czterech muzyków, którzy mają świadomość tego, że brzmią razem naprawdę dobrze i dlatego nie boją się wrócić do przeszłości.

Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem Grega Osby’ego.

Greg Osby - amerykański saksofonista gra bardzo charakterystycznie - nowocześnie, ale z poszanowaniem dla tradycji. Osby perfekcyjnie porusza się między stylistykami, doskonale wpasowuje się w liryczną, rytmiczną i harmoniczną złożoność repertuaru Vein. Poza tym biografia Grega Osby’iego to piękny kawałek historii jazzu – od lat 80’ występował i nagrywał z największymi gwiazdami, takimi jak Jack DeJohnette, Steve Coleman, Jim Hall, Andrew Hill, Henry Kaiser i Wadada Leo Smith. Nagrywał głównie dla Blue Note Records.

CO? – VEIN & Greg Osby
KTO? – Florian Arbenz, Michael, Arbenz Thomas Lähns, Greg Osby
GDZIE? – Jazz Klub "U Ojca", Zielona Góra
KIEDY? – 21/11/2014, 21:00