Vehemence Quartet feat. Jorge Vistel

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, Katowice
Data: 
23.02.2017
Godzina: 
19:00

23-go lutego, w katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, wystąpi Vehemence Quartet, którym towarzyszyć będzie Jorge Vistel.

Vehemence Quartet - to zespół, którego debiutancki album "anomalia" został świetnie przyjęty przez krytyków oraz publiczność. Zespół grający bez instrumentu harmonicznego autorskie kompozycje, ma na swoim koncie min. Grand Prix na Jazz Nad Odrą czy Grand Prix na Tarnów International Jazz Contest. Muzycy zespołu są wyróżniającymi się postaciami w środowisku oraz laureatami wielu nagród takich jak np. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Hoeilaart czy Bass2012Copenhagen.

Jorge Vistel - Urodzony w Santiago De Cuba w muzycznej rodzinie, zamieszkały w Madrycie. Zarówno jego poprzednia płyta "Cimarron"(2014) jak i ostatni album "Ossain" (2015) wydana została przez nowojorską wytwórnię Grega Osby'ego. W 2014 roku brał udział w światowej trasie koncertowej Alfredo Rodriguez & The Invasion Parade, sponsored by Quincy Jones gdzie dał się poznać publiczności na całym świecie.

CO? - Vehemence Quartet feat. Jorge Vistel
KTO? - Jorge Vistel, Wojciech Lichtański, Mateusz Śliwa, Alan Wykpisz, Szymon Madej
GDZIE? - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, Katowice
KIEDY? - 23/02/2017, 19:00