The Underflow

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie
Data: 
20.01.2020
Godzina: 
19:00

Pochodzący ze Szwecji Mats Gustafsson regularnie pojawiał się w Chicago w czasie gdy Mazurek i Grubbs odciskali swój ślad na tamtejszej scenie eksperymentalnej. Dopiero w 2019 roku muzycy postanowili powołać do życia wspólny projekt, który już okrzyknięty został supergrupą w świecie muzyki improwizowanej. The Underflow, to mariaż silnych muzycznych osobowości, którzy w swojej muzyce łączą kontrasty: od wzburzenia dźwięków po ciszę szumu. Zespół z powodzeniem porusza się poza głównym nurtem. 20 stycznia wystąpi w Centrum Kultury w Lublinie.

David Grubbs (US) – amerykański gitarzysta, pianista i wokalista. Założyciel legendarnego zespołu Gastr Del Sol, Squirrel Bait, Bastro. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami tj. Matmos, Boredoms, Luc Ferrari, Derek Bailey.

Mats Gustafsson (SE) – szwedzki saksofonista. Jeden z najbardziej aktywnych freejazzowych muzyków na świecie. Lider takich zespołów jak Fire!, Fire! Orchestra, The Thing. Uczestnik licznych projektów towarzyszących z takimi muzykami i zespołami jak: Thurston Moore, Barry Guy i Paul Lovens, ZU, Dieb 13, Paal Nilssen-Love, Hamid Drake i wielu innymi.

Rob Mazurek (US) – amerykański kornecista, trębacz, artysta wizualny, kompozytor. Lider pionierskich zespołów tj. Isotope 217, Chicago Underground czy São Paulo Underground. Współpracował między innymi z Gastr Del Sol, Jimem O’Rourke, Samem Prekopem, Stereolab czy Tortoise.

CO? – The Underflow
KTO? – David Grubbs, Mats Gustafsson, Rob Mazurek
GDZIE? – Piwnice Centrum Kultury w Lublinie
KIEDY? – 21/01/2020; 19:00
BILETY? – 40 zł