ULURU

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
19.11.2013
Godzina: 
20:00

Muzyka kwartetu, to nowoczesne podejście do brzmienia, z zachowaniem tradycji muzyki jazzowej. Każdy z instrumentalistów prezentuje otwartą i energetyczną dawkę improwizacji, przy pełnej liryzmu harmonii. Zespół korzysta ze zdobyczy każdego gatunku muzycznego, balansując na granicy jazzu i współczesnej muzyki klasycznej.

 

Uluru, to skład założony przez czwórkę studentów Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej w Poznaniu. U genezy zespołu leży poszukiwanie oryginalnego języka wypowiedzi przy pomocy zdobyczy technicznych, między innymi- sampli, efektów akustycznych i elektronicznych.

 

Twórczość zespołu została doceniona przez słuchaczy w Polsce i za granicą. Uluru, już w miesiąc po powstaniu, stał się finalistą jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych na mapie Polski - Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors 2012, a niespełna pół roku później finalistą Festiwalu Jazz nad Odrą 2013. Byli również w czołówce jazzowych projektów na festiwalach w Sienie i Tusci. Ich utworów można było posłuchać także na tegorocznym festiwalu RCK w Kołobrzegu.

 

Obecnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancką płytę.

 

Piotr Scholz – gitara, Jacek Szwaj – fortepian, Damian Kostka – kontrabas, Andrzej Konieczny – perkusja, live electronic

 

Bilety: 20 zł – normalne, 15 zł – studenckie