Tubis Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
19.10.2017
Godzina: 
20:00

Tubis Trio, obiecujący, młody polski zespół zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „The Truth” 19 października, w poznaskim Blue Note Jazz Club.

Zadebiutowali płytą nagraną w słynnej sali imienia Roberta Kriepsa w Luxemburgu. Album ten został uznany za jedną najlepszych płyt jazzowych 2009 roku na świecie przez brytyjski magazyn „Jazzwise”.
„Tubis Trio prezentuje wyraźny, indywidualny styl, który pochodzi z Europy, a nie Ameryki” – napisał Stuart Nicholson w uzasadnieniu wyróżnienia.

„The Truth” to dojrzała, pełna emocji opowieść o życiu. Tubis Trio pisze tę historię z lekkością i swobodą, prowadząc słuchacza przez harmoniczno-rytmiczne meandry, kamuflując nieparzyste rytmy. Po czterech latach koncertów, dwóch koncertowych albumach autorskich, konfrontacji ze światową publicznością, muzycy wracają z pierwszym studyjnym albumem. Trio odważnie i świadomie sięga po skojarzenia z E.S.T. nawiązując melodycznie do ich poczynań. Wirtuozeria muzyków pozostawia przestrzeń lapidarnej, barwnej opowieści i wyrastającemu ponad nią, przekazowi.

CO? – Tubis Trio
KTO? – Maciej Tubis, Paweł Puszczało, Przemysław Pacan
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 19/10/2017, 20:00
BILETY? – 30 pln / 40 pln