Trzy dźwięki Komedy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Plac Biegańskiego, Częstochowa
Data: 
27.05.2017
Godzina: 
18:30

Koncert „Trzy dźwięki Komedy” poświęconym Krzysztofowi Komedzie, odbędzie się w Częstochowie 27-go maja na placu Władysława Biegańskiego.

Koncert będzie miał charakter multimedialnego widowiska muzycznego. Wojtek Mazolewski, odpowiedzialny za przygotowanie oprawy muzycznej, zaprosił do udziału m.in. Leszka Możdżera, Marię Sadowską, Artura Rojka i Jamesa Mortona z zespołu Herbaliser, którzy z towarzyszeniem Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentują nowe aranżacje utworów Krzysztofa Komedy.

Między utworami publiczność usłyszy anegdoty i wypowiedzi osób współpracujących lub znających Krzysztofa. W specjalnie opracowanej graficznie stylistyce zostaną przedstawione wypowiedzi między innymi: Romana Polańskiego, Andrzeja Wojciechowskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Tomasza Lacha, Zofii Komedowej, Andrzeja Wajdy i wielu innych znakomitości. Komeda zostanie podczas widowiska pokazany nie tylko jako genialny kompozytor, ale też jako zwykły człowiek, ze wszystkimi jego namiętnościami, fascynacjami i wątpliwościami.

Widowisku towarzyszyć będą wizualizacje w technice 3D i mapping. Prezentowane będą unikatowe zdjęcia oraz materiały wideo z koncertów artysty. Chcąc przybliżyć postać Krzysztofa Komedy osobom, które do tej pory nie miały styczności z jego twórczością, zostaną przypomniane ważne momenty z życia kompozytora, związki Komedy z Częstochową, gdzie spędził okres wojny i gdzie został „Komedą”. Opowiedziana zostanie historia jego współpracy z Agnieszką Osiecką i Romanem Polańskim, początków polskiego jazzu, sukcesu Komedy w Stanach Zjednoczonych oraz fenomenu jego wyjątkowego podejścia do tworzenia muzyki filmowej.

Koncert „Trzy Dźwięki Komedy” jest przygotowywany przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu w Częstochowie. Oraz Ośrodek Promocji Kultury GAUDE MATER.

CO? – Trzy Dźwięki Komedy
KTO? – Wojtek Mazolewski Quintet, Maria Sadowska, Leszek Możdżer, Artur Rojek, James Morton
GDZIE? – Plac Biegańskiego, Częstochowa
KIEDY? – 27/05/2017, 18:30
BILETY? - wstęp wolny