Trzaska / Budzyński / Jacaszek

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
20.10.2014
Godzina: 
21:00

20-go październiak w Klubie Alchemia w Krakowie, w ramach Festiwalu Conrada, z projektem Rimbaud, wystąpią Mikołaj Trzaska, Michał Jacaszek i Tomasz Budzyński.

Gwałtowna, intensywna i barwna muzyka inspirowana wizjami literackimi Artura Rimbaud w wykonaniu trzech muzycznych osobowości: Mikołaja Trzaski, Michała Jacaszka i Tomasza Budzyńskiego to szczególna propozycja w ramach pasma muzycznego na tegorocznym Festiwalu Conrada. Projekt Rimbaud to muzyczna odpowiedź na utwory francuskiego poety, które prowokują artystów do poszukiwania dźwiękowych ekwiwalentów bezkresnych przestrzeni, intymnego szeptu, obsesyjnych repetycji i niszczących uderzeń morskich fal.

Rimbaud to muzyczny trójnóg o drapieżnym instynkcie elektro-freejazzowo-punkowym. To trzy osobowości - trzy wektory - trzy różne dynamiki. Każdy podąża po innej trajektorii. Różne stylistyki i środki wyrazu wyróżniające tych trzech artystów tworzą tu pełną transu i zaskoczeń strukturę. I właśnie połączenie muzyki improwizowanej i elektroniki z wokalnymi eksperymentami może okazać się największą sensacją artystyczną na polskiej scenie muzycznej.

Koncert będzie poprzedzony wstępem Andrzeja Sosnowskiego, jednego z najważniejszych – i być może najbardziej wymagających – współczesnych poetów.

CO? – Rimbaud
KTO? – Tomasz Budzyński, Michał Jacaszek, Mikołaj Trzaska
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 20/10/2014, 21:00
BILETY? – 15 zł