TOMASZ LICAK/RADEK WOŚKO QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Apropos, Wałbrzych
Data: 
31.03.2012

TOMASZ LICAK/RADEK WOŚKO QUARTET

Tomasz Licak – sax

Radek Wośko – drums

Mariusz Praśniewski – double bass

Sebastian Zawadzki - piano, rhodes

Tomasz Licak - od 2005 roku związany z Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Regularnie współpracuje z wieloma duńskimi, polskimi oraz niemieckimi muzykami (m. in. Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson, Grzegorz Grzyb, Marek Kądziela). Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andrsson, tworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko‐duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet. Jest laureatem pierwszego miejsca konkursu„BielskiejZadymki Jazzowej 2010“ (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraznagrody indywidualnej „Krokus Jazz Festival“ w roku 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje zróżnymi formacjami, takimi jak chociażby: Horn Amok, Krebstet, czy Licht An!. Ma na swoim koncie płyty: K.R.A.N. Kran, Last Call – The Outbreak Quartet, Quintet feat. Anders Mogensen. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w mediach. Jednym z jegoostatnich projektów jest sekstet Trouble Hunting, który gra muzykęautorską w stylu „improv“.Jako saksofonista łączy język hard-bopu z muzyką free. Charakterystyczne brzmienie oraz specyficzne, otwarte podejście do harmonii czynią jego muzykę niezykle interesującą.

Sebastian Zawadzki - stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za twórczośćartystyczną. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, obecnie student 2. roku na wydziale Jazzu i Muzyki RozrywkowejThe Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense.Laureat międzyinnymi 1 nagrody w konkursie Novum Jazz Festival 2011 dla indywidualności jazzowej oraz wyróżnienia zespołowego w OgólnopolskimPrzeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych 2011 w Gdyni, jak i nagrody indywidualnej na konkursie Jazz Juniors 2011 w Krakowie.

Radek Wośko -  studiował jazz na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, obecnie studentWydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense, Dania. Aktywnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, koncertuje z własnym projektem “Entropy” po Polsce i Danii, dla którego komponuje i aranżuje. Wraz z Sebastian Zawadzki Trio zdobył wyróżnienie zespołowe podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych 2011 w Gdyni, laureat Małych Zmagań Jazzowych w Szczecinie jeszcze jako nastolatek. Wszechstronny perkusista, swobodnieporuszający się w wielu stylistykach od ska, przez piosenkę aktorską do jazzu. Współpracował z Teatrem Polskim w Szczecinie, oraz z postaciami takimi, jak: Karolina Śmietana, Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Poniedzielski, Anna Szałapak, Konrad Mastyło, Stanisław Tym, Piotr Machalica, Mario Cordina, koncertując w Polsce, Danii, Czechach, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Brał udział w licznych warsztatach w całej Europie, kształcąc się uboku najlepszych, m.in.: JeffBalard, DaveWeckl, Poogie Bell, Brad Meldhau,Joe Lovano.

Mariusz Praśniewski - edukację muzyczną rozpoczął od fortepianu, by w wieku 18 lat zacząć od nowa na basie, najpierw w klasycznej szkolemuzycznej na ul. Miodowej w Warszawie, potem na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie student Wydziału Jazzu Academy of Music & DramaticArts, Southern Denmark w Odense. Już w czasie pobytu w Warszawie dał się poznać jako wszechstronny kontrabasista występując z wieloma muzykami, w tym m. in ze znakomitym Joao Nascimento z Brazylii. Po przeprowadzce do Danii szybko stał się bardzo poszukiwanym muzykiem. Na stałe współpracuje z takimi międzynarodowymi projektami jak Entropy, Suburbia Surreal, Purple Noise, Orlando czy artystami Anders Mogensen, Erik Ørum von Spreckelsen, Francesco Cigna. Brał udział w warsztatach z tuzami jazzu: Pat Metheny, Brad Meldhau, Jeff Ballard i wielu innych.

Klub Apropos, godz. 20:00