Tomasz Chyła

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr BOTO, Sopot
Data: 
12.03.2020
Godzina: 
21:00

Kolejna odsłona BOTO Jam. 13 marca gospodarzem będzie Tomasz Chyła.

Tomasz Chyła - skrzypek, dyrygent, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeden z ciekawszych muzyków polskiej młody sceny muzycznej. Silnie związany z pomorskim środowiskiem jazzowym. Założyciel zespołów Tomasz Chyła Quintet oraz MNR Kolektyw, z którymi koncertował w całej Polsce. W grudniu 2017 razem z TCQ wygrał 40 Międzynarodowy Festiwal "Jazz Juniors" w Krakowie. W maju 2017, nakładem Agencji Polskiego Radia, ukazał się debiutancki album zespołu Tomasz Chyła Quntet - "Eternal Entropy", który zbiera do dzisiaj, znakomite recenzje. Premiera płyty miała miejsce na festiwalu "Jazz nad Odrą".

Jako skrzypek wystąpił w różnych zespołach na takich festiwalach jak: "Jazz Wolności", "Jazz nad Odrą", "Złota Tarka", "Jazz w Lesie", "Drum Fest", "Jazz Juniors", "Sopot Molo Jazz"
Członek orkiestry "Sinfonietta Consensus", z którą miał przyjemność nagrać trzy płyty (m.in. z Jordanem Rudessem). W swojej karierze muzycznej miał okazję występować na scenie w towarzystwie takich muzyków jak Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Jarosław Śmietana, Leszek Kułakowki, Piotr Kułakowski, Tomasz Sowiński, Maciej Miecznikowski.

CO? – BOTO Jam: Tomasz Chyła & goście
KTO? – Tomasz Chyła, Michał Zienkowski, Konrad Żołnierek, Artur Jurek, Slawek Koryzno
GDZIE? – Teatr BOTO, Sopot
KIEDY? – 12/03/2020; 21:00
BILETY? – 10 zł