Tom Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
22.03.2014
Godzina: 
20:00

Tomasz Dąbrowski – trąbka / Nils Bo Davidsen – kontrabas / Anders Mogensen - perkusja

Tomasz Dąbrowski: Dla mnie najbardziej wyraziste są różnice w tendencji stylistycznej – podczaj gdy w Polsce jazz nadal w dużej mierze oscyluje wokół mainstreamu, to w Danii próbuje się od niego odejść. W Polsce edukację jazzową bazuje się na naśladownictwie autorytetów, w Danii natomiast nacisk kładzie się na indywidualny głos, spójny język, szukanie nowych środków wyrazu, zarówno w grze jak I kompozycji. Ogólnie rzecz biorąc - nowych środków komunikacji w muzyce. Wydaje mi się że w Danii wyraźnie widać kierunek w którym podąża jazz Europejski. Osobiście odnoszę też wrażenie że Polscy muzycy w porównaniu do duńskich charakteryzują się lepszą techniką instrumentalną, natomiast duńscy większą świadomością przekazu.
Dostrzegam wpływ sceny skandynawskiej na nasza muzykę, jako jednej z kilku które charakteryzują muzykę Tom Trio. Dodałbym wpływ sceny berlińskiej I nowojorskiej. To co Polskie to historie które ja staram się opowiadać swoją muzyką, to kim jestem I skąd pochodzę.

„28-letni polski trębacz, Tomasz Dąbrowski, do nagrania swojej > debiutanckiej płyty zaprosił dwóch niezwykle doświadczonych muzyków duńskiej sceny avant-jazzowej. Efektem tego jest niezwykle wciągający i zarazem wymagający album, w którym konstelacja z trąbką na pierwszym> planie sprawdza się perfekcyjnie."
Thomas Bøjrnsten, Århus Stifstidende

BILETY

13 zł przedsprzedaż / 23 zł - super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY
15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów*
25 zł przedsprzedaż / 35 zł – normalne
Ostatni dzień przedsprzedaży: 16.03.2014

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży lub promocyjnej. / Płatność za bilety i karnety gotówką, kartą lub przelewem po uzgodnieniu z kasą. / Odbiór rezerwacji nie później niż pół godziny przed imprezą. / Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. / Liczba biletów zniżkowych na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY oraz w promocjach limitowana. / Niewykorzystane limity wejść na dany karnet przepadają (kino, warsztaty, kursy, inne). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. / Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące.

Sprzedaż biletów normalnych na koncerty przez sieć eventim.pl (on-line oraz w EMPIK-ach oraz w sklepach Media Markt i Saturn).

TOM TRIO
W przeciągu ostatnich kilku lat Tomasz Dąbrowski współpracował z artystami takimi jak m.in.: Andrzej Jagodziński, Czesław Bartkowski czy Maciej Obara oraz Kresten Osgood, Frederik Lundin, Jacob Anderskov, Óskar Guðjónsson, Daníel Friðrik Böðvarsson, Thomas Franck, Kasper Tranberg, The Copenhagen Art Ensemble, Lotte Anker, Peter Bruun, Andreas Lang, Richard Andersson, Simon Krabs, oraz Kasper Tom Christiansen.
Anders Mogensen i Nils Bo Davidsen, to czołówka skandynawskiej sceny jazzowej, obaj znani z unikalnego brzmienia i podejścia do muzyki. Przez lat współpracowali z artystami takimi jak: Han Bennink, Bunky Green, John Tchicai, Marc Ducret, Tom Rainey, Chris Speed, Rudresh Mahanthappa, Peter Brötzman, Evan Parker, Herb Robertson, Tim Berne, i wielu innych.