Teo Olter / Mikołaj Anton Zieliński

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mózg, Bydgoszcz
Data: 
14.09.2017
Godzina: 
21:00

Teo Olter i Mikołaj Anton Zieliński wystąpią 14 września, w bydgoskim klubie Mózg. Muzycy najpierw zaprezentują się w wersjach solowych, a na zakończenie wieczoru wystąpią w duecie.

Teo Olter - perkusista/gitarzysta/improwizator. Urodzony w Trójmieście, mieszkający i tworzący w Warszawie. Wykształcenia muzycznego nie posiada, ukończył szkołę plastyczną. Gra w zespole Pokusa, z Natanem Kryszkiem i Tymkiem Bryndalem, w duecie z Jakubem Lemiszewskim, trio z Ksawerym Wójcińskim i Rayem Dickatym, duo z Piotrem Bukowskim, duo z Miłoszem Cirockim oraz w wielu innych projektach związanych z warszawską sceną impro. Z Alkiem Żurowskim założył zespoły Nietakt, NAAAL i Źimne Krwi. Od czerwca 2016 i premiery płyty "7 minut, niski brum" tworzy improwizowaną muzykę solowo. Pierwszy solowy koncert odbył się w styczniu 2017 w Eufemii.
Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną. Zajmuje się organizowaniem koncertów impro jazzowych. Współprowadzi z Kaśką Królikowską cykl Impro Mitting.

Mikołaj Anton Zieliński – pochodzący z Bydgoszczy multiinstrumentalista, znany m.in. z takich zespołów, jak Alameda Duo, Alameda 3 oraz 5, T’ien Lai czy trójmiejskie trio Rara. Członek kolektywu Milieu L’Acéphale, związany od wielu lat ze środowiskiem artystycznym działającym wokół bydgoskiego klubu Mózg, specjalizuje się w gitarach (akustycznych, elektrycznych, basowych, barytonowych) oraz instrumentach perkusyjnych, takich jak conga, gongi, czy wszelkiego rodzaju perkusjonalia. Jest również wokalistą i tekściarzem. Na koncie ma liczne występy klubowe w kooperacji z wieloma muzykami, jak i występy na festiwalach krajowych i zagranicznych, takich jak: Luminato - Toronto; Phono – Odense; Rokolectiv – Bukareszt; CTM – Berlin; Opener – Gdynia; Unsound, Green Zoo – Kraków czy Mózg Festival – Warszawa. W październiku 2016 roku Mikołaj po raz pierwszy zagrał eksperymentalną improwizację solo na gitarę elektryczną w poznańskim klubie Las. Ten koncert przekonał go do kontynuowania tego typu solowej działalności. Rok 2017 zaczął od współpracy z reżyserką Magdą Szpecht oraz twórcą muzyki teatralnej Krzysztofem Kaliskim przy spektaklu-instalacji „In Dreams Begin Responsibilities”, którego premiera miała miejsce 4 lutego w krakowskim Małopolskim Ogrodzie Sztuki. We wrześniu 2017 ukazała się płyta „The Luminous Guitar Craft of Alameda Duo” nagrana w duecie z Kubą Ziołkiem. Obecnie Mikołaj bierze udział w przygotowywaniu płyt zespołów Alameda 4, bydgosko-szubińskiego kwintetu FNORD, duetu Mina (wraz z Łukaszem Jędrzejczakiem) oraz swojego solowego piosenkowego projektu o nazwie Anton AZ.

KTO? – Teo Olter / Mikołaj Anton Zieliński
GDZIE? – Mózg, Bydgoszcz
KIEDY? – 14/09/2017, 21:00
BILETY? – 20 pln