Szpura / Rychlicki

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
Data: 
29.11.2018
Godzina: 
20:00

29 listopada gościem warszawskiej klubojadalni Młodsza Siostra będzie duet Szpura / Rychlicki.

Duet Szpura / Rychlicki próbuje przywołać ducha muzyki Alberta Aylera. Nie będzie to koncert z kompozycjami samego Aylera - choć pojawią się bezpośrednie odniesienia do jego twórczości - raczej próba wejścia w świat uduchowionego, ostrego, awangardowego free-jazzu który muzyka Aylera uosabia.

Łukasz Rychlicki - urodził się w 1977 roku, mieszka w Warszawie. Znany przede wszystkim z grania w zespołach KRISTEN i LOTTO. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Współpracował z takimi postaciami jak Robert Piernikowski, Mikołaj Trzaska, Piotr Kurek, 1988.

Paweł Szpura - urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie. Istotny jest także wpływ wielu amerykańskich rockowych perkusistów z przełomu lat 60 i 70. Szpura gra ze znakomitym wyczuciem, zaskakując słuchacza rozwijającymi się rytmami lub wprowadzając go w głęboki trans. Jego styl jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej przez takich perkusistów jak Ed Blackwell i Hamid Drake. Oprócz LOTTO, Paweł jest znany z takich zespołów jak: Wovoka, Cukunft, Hera i zespołu Mikołaja Trzaski wykonującego soundtrack do filmu Róża.

CO? – Szpura / Rychlicki
KTO? – Łukasz Rychlicki, Paweł Szpura
GDZIE? – Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
KIEDY? – 29/11/2018, 20:00
BILETY? - 20 zł