Szczecin Jazz: Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis and NFM Filharmonia Wrocławska

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Filharmonia w Szczecinie
Data: 
15.06.2017
Godzina: 
20:00

15-go marca w ramach, Szczecin Jazz 2017, w Filharmonii w Szczecinie, usłyszymy Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis and NFM Filharmonia Wrocławska.

Wynton Marsalis - trębacz i kompozytor. Dyrektor Jazz at Lincoln Center Orchestra. Członek znanej muzycznej rodzinny Marsalisów. Jeden z najbardziej popularnych muzyków na świecie. Mówi się o nim, że jest pierwszym jazzmanem, który posiadł wszystkie odmiany gatunku – od nowoorleańskich korzeni, przez bebop, aż po jazz nowoczesny. Był członkiem zespołu Arta Blakeya „Jazz Messengers”, współpracował również z Herbie Hancock, Sarah Vaughan, Dizzy Gillespie, Sweets Edison, Clark Terry, Sonny Rollins, Ron Carter, Tony Williams czy London National Philharmonic Orchestra .

Wynton gra na jedynej w swoim rodzaju trąbce wykonanej przez Dave’a Monette’a. Została ona zaprojektowana specjalnie dla leworęcznego Marsalisa i jest pokryta personalnymi grawerami.

Wynton Marsalis Jest wielokrotnym laureatem nagrody Grammy w kategoriach jazz i muzyka klasyczna oraz zdobywcą Nagrody Pulitzera za album Blood On The Fields.

CO? – Szczecin Jazz 2017: Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis and NFM Filharmonia Wrocławska
KTO? – Wynton Marsalis, NFM Filharmonia Wrocławska
GDZIE? – Filharmonia w Szczecinie
KIEDY? – 15/06/2017, 20:00
BILETY? – 290 - 180 zł