Sylvie Courvoisier Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Data: 
13.06.2015
Godzina: 
20:30

Sylvie Courvoisier, jedna z najbardziej twórczych pianistek na scenie jazzowej, łączy świetną technikę z ogromną wyobraźnią, która idzie w poprzek klasyki, jazzu, improwizacji i innych gatunków. 13-go czerwca, razem ze swoim trio, wystąpi w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławsiego, w Warszawie.

Sylvie Courvoisier Trio – nowa grupa, w której do pianistki dołączył znakomity basista Drew Gress i perkusista Kenny Wollesen. Dzięki dynamicznej sekcji rytmicznej ich muzyka łączy to, co najlepsze z improwizacji i kompozycji w klasycznym formacie fortepianowego tria. Pod koniec zeszłego roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy współy album. "Double Windsor". Po trzech latach pracy jest to pierwszoplanowy projekt ukazujący nowe, fascynujące muzyczne smaki.

Courvoisier na temat swojego nowego tria:
„Od wielu lat John Zorn namawiał mnie bym stworzyła trio – ale zawsze czułam się onieśmielona długą i trudną historią tej formacji. Znalezienie odpowiednich muzyków do wspólnej pracy było oczywiście najważniejsze i próbowałam wiele składów zanim ustalił się obecny. Drew i Kenny to zdecydowanie idealne trio – jednocześnie wspaniali muzycy i wspaniali ludzie. Drew ma piękne brzmienie i unikalną wrażliwość rytmiczną, a Kenny ma cudowne poczucie lekkości i swobody  i wielki potencjał dynamiczny. W muzyce tej jest więcej rytmiki i emocji niż w większości mojej dotychczasowej pracy; materiał jest zróżnicowany - od bardzo starannie skomponowanych utworów  przeplatanych improwizacjami czerpiącymi z tradycji jazzowej po fragmenty bardzo otwarte i swobodne.”

CO? – Sylvie Courvoisier Trio 
KTO? – Sylvie Courvoisier, Drew Gress, Kenny Wollesen
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 13/06/2015, 20:30
BILETY? – 40 zł