Summer Jazz Festival Kraków Terence Blanchard feat. The E-Collective

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków
Data: 
17.07.2019
Godzina: 
20:00

17 lipca, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się koncert Specjalny w ramach 24 edycji Summer Jazz Festival Kraków. Wystąpi Terence Blanchard feat. The E-Collective

Terence Blanchard amerykański trębacz jazzowy i kompozytor muzyki filmowej. W 2019 roku nominowany do Oscara za muzykę do filmu BlacKkKlansman. Na swoim koncie ma 13 nominacji do Grammy Award - a wygrał aż 5 z nich!
Wraz z the E-Collective (Charles Altura - gitara, Fabian Almazan - piano,  Oscar Seaton - perkusja,  David “DJ” Ginyard - bas)  tworzą formację, która ma na celu łączyć serca i otwierać umysły. To niezwykłe i innowacyjne podejście do muzyki, które ukazuje szerokie spektrum improwizacyjne.

Terence Blanchard odebrał gruntowne klasyczne wykształcenie: od wczesnego dzieciństwa śpiewał w chórach (jest synem śpiewaka operowego), w wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, w wieku ośmiu - na trąbce, zaś od piętnastego roku życia pobierał lekcje kompozycji w New Orleans Center of Creative Arts u słynnego Ellisa Marsalisa, ojca Branforda i Wyntona. Jego nauczycielami trąbki byli trębacz jazzowy Paul Jeffrey i klasyczny Bill Fielder na Rutgers University w  New Jersey w latach 1980-82.

Od 1980 do 1982  grał w ensemble'u Lionela Hamptona, a od 1982 do 1986 był członkiem Art Blakey's Jazz Messengers.

Kariera solowa Blancharda rozpoczęła się wraz założeniem przez niego Terence Blanchard Quintet w 1990 roku.

CO? –  24. Summer Jazz Festival Kraków - Terence Blanchard feat. The E-Collective
KTO? – Terence Blanchard, Charles Altura, Fabian Almazan, Oscar Seaton, David “DJ” Ginyard
GDZIE? – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków
KIEDY? – 17/07/2019; 20:00
BILETY – 120 zł