SpaceFest!

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, Sala suwnicowa
Data: 
07.12.2013
Godzina: 
19:00

Trzecia edycja festiwalu SpaceFest! w Gdańsku trwa. To festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe.


SpaceFest! nie jest typowym festiwalem. Przełamuje klasyczną festiwalą formułę i wprowadza do projektu takie elementy jak: współpraca z zagranicznymi muzykami, wspólne warsztaty, promocja nowych zespołów, akcje artystyczne, wydawanie płyt z muzyką stworzoną podczas festiwalu oraz radosna integracja muzyków i uczestników SpaceFestu!
 

Główna część koncertowa odbywa się w dniach 6-7 grudnia w Gdańsku w Klubie Żak.
 W ciągu dwóch dni prezentuje 10 wykonawców z całego świata na dużej scenie oraz serię mniejszych składów i setów DJ-skich na małej scenie tanecznej klubu Żak.
 Jedną z największych atrakcji festiwalu jest występ kolektywu warsztatowego, stworzonego specjalnie na potrzeby festiwalu, pod przewodnictwem Laetiti Sadier z grupy Stereolab. Zespół składający się z 12 muzyków wykona utwory skomponowane w trakcie czterodniowych warsztatów przeprowadzonych w CSW Łaźnia. Każdy dzień festiwalu będą otwierały koncerty zespołów wybranych w ramach ogólnopolskiego konkursu. W przerwach pomiędzy koncertami zaplanowano pokazy filmów, wideoklipów, spotkania z legendarnymi muzykami, które będą stanowiły dodatkową atrakcję dla uczestników wydarzenia.
 

kawiarnia:

19:00-22:00    DJ Adam Czajkowski (PL)

22:00-0:00    DJ Doug Shipton (Finders Keepers) (UK)

0:00 do rana    DJ Adam Czajkowski (PL)


sala suwnicowa:

19:00-19:40    Trans/Human (UK)

20:10-20:50    Judy’s Funeral (PL)

21:20-22:10    Niewolnicy Saturna (PL)

23:10-?    Dead Skeletons (IS)

BILETY:
do nabycia w kasie klubu Żak, na stronie Eventim.pl oraz w punktach sprzedaży w całej Polsce, m.in. w sieci EMPiK, Saturn i Media Markt.