Silesian Jazz Festival: Tribute to Akwarium / Kuba Więcek Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Miasto Ogrodów, Katowice
Data: 
09.12.2017
Godzina: 
18:00

9 grudnia katowickim Mieście Ogrodów, usłyszymy suitę jazzową Tribute to Akwarium. Następnie wystąpi Kuba Więcek Trio.     

"Tribute to Akwarium" to suita jazzowa skomponowana w 2016 roku przez jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów - Piotra Wojtasika. To muzyczny hołd dla pierwszego klubu jazzowego w Warszawie, klubu Akwarium rozpoznawalnego w Europie i na świecie, funkcjonującego od lat 70. XX wieku do 2000 roku. Klub Akwarium na stałe wpisał się w jazzową mapę świata. Na jego scenie prezentowano muzykę najwyższej próby. Akwarium jest symbolem polskiej sceny jazzowej i obecnych na niej mistrzów.
Piotr Wojtasik zaprosił do projektu wybitnych muzyków z Polski i z za granicy, a także utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia.

Kuba Więcek ma dopiero 22 lata, a koncertował już w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Studiuje w Kopenhadze, ale niezależnie od tej edukacji, pobierał lekcje u takich mistrzów saksofonu, jak Lee Konitz czy Steve Lehman. Niedawno nagrał swoją pierwszą płytę, na której nie tylko gra na saksofonie altowym, ale jest także autorem niemal wszystkich zamieszczonych na niej utworów. Swoje inspiracje czerpie z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie.

CO? – 12. Silesian Jazz Festival: Tribute to Akwarium / Kuba Więcek Trio
KTO? – Tribute to Akwarium: Eric Allen, Marek Kądziela, Joris Teepe, Piotr Wojtasik, Kuba Marciniak, Marcin Kaletka, Sebastian Sołdrzyński, Dominik Wania, Paweł Tomaszewski, Jakub Miarczyński, Igor Pietraszewski, Magdalena Zawartko, Anna Maria Mbayo Kuba Więcek Trio: Jakub Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta
GDZIE? – Miasto Ogrodów, Katowice
KIEDY? – 09/12/2017, 18:00