Silberman and Three of a Perfect Paire

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
24.04.2017
Godzina: 
20:00

24-go kwietnia w poznańskim Blue Note Jazz Club, usłyszymy projekt Silberman and Three of a Perfect Paire czyli oryginalną, oscylującą wokół improwizacji muzykę plus poezję Krystyny Miłobędzkiej interpretowaną na żywo przez mistrza słowa – Jana Peszka. 

Silberman to nazwa, która przylgnęła do Łukasza Stworzewicza i jego kolejnych projektów, a tych trzech z idealnej pary, to według waszego wyboru – sami muzycy, albo oni ze wspaniałym głosem tego trzeciego, który jest pierwszym – Jana Peszka.

„Proponujemy garść muzyki, trochę dziwnej i trochę niezwykłej… Muzyki splątanej jak poezja Miłobędzkiej, której słowa i treści tworzone są bez nadmiernego zwracania uwagi na reguły i formę. Nasza muzyka trochę taka jest, oscyluje wokół muzyki improwizowanej, ale nie pogardza »I’m Deranged« (David Bowie), czy »La mamma morta« (Umberto Giordano)” – napisali o swoim nowym projekcie stojący za nim młodzi twórcy: pianista Mateusz Gawęda, kontrabasista Kuba Mielcarek i perkusista Łukasz Stworzewicz.

Bohaterką jest również poetka Krystyna Miłobędzka, której poezje utrwalił na płycie aktor Jan Peszek. „Muzykę Silbermana można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki” – wyjaśnia Łukasz Stworzewicz.

CO? – Silberman and Three of a Perfect Paire
KTO? – Jan Peszek, Mateusz Gawęda, Kuba Mielcarek, Łukasz Stworzewicz
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 24/04/2017, 20:00
BILETY? – 45 zł