Silberman And Three Of A Perfect Pair & Jan Peszek

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Śląski Jazz Klub, Gliwice
Data: 
14.09.2017
Godzina: 
20:00

Silberman And Three Of A Perfect Pair & Jan Peszek usłyszymy 14-go września w gliwickim Śląskim Jazz Klubie.

Silberman And Three Of A Perfect Pair to przedsięwzięcie szczególne, wymykające się prostym klasyfikacjom. A to dlatego, że w polskim jazzie mariaż poezji i recytacji z improwizowanym muzykowaniem nie jest zjawiskiem częstym. Szczególnie jeśli recytatorem jest mistrz tej kategorii co Jan Peszek.

Silberman to nazwa ktora przylgnęła do Łukasza Stworzewicza i jego kolejnych projektów, a tych trzech z idealnej pary , to według waszego wyboru - sami muzycy, albo Oni ze wspaniałym głosem tego trzeciego, który jest pierwszym - Jana Peszka.

„Proponujemy garść muzyki, trochę dziwnej i trochę niezwykłej... Muzyki splątanej jak poezja Miłobędzkiej, której słowa i treści tworzone są bez nadmiernego zwracania uwagi na reguły i formę. Nasza muzyka trochę taka jest, oscyluje wokół muzyki improwizowanej, ale nie pogardza I'm Deranged (David Bowie), czy La mamma morta (Umberto Giordano)” – napisali o swoim nowym projekcie stojący za nim twórcy.

Bohaterką płyty jest również poetka Krystyna Miłobędzka, której poezje interpretuje aktor Jan Peszek. „Muzykę Silbermana można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki” – wyjaśnia Łukasz Stworzewicz, lider projektu.

CO? – Silberman And Three Of A Perfect Pair & Jan Peszek
KTO? – Mateusz Gawęda, Jakub Mielcarek, Łukasz Stworzewicz, Jan Peszek
GDZIE? – Śląski Jazz Klub, Gliwice
KIEDY? – 14/09/2017, 20:00
BILETY? - 20 PLN (przedsprzedaż) / 25 PLN (w dniu koncertu)