Sebastian Zawadzki

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
11.05.2015
Godzina: 
20:00

Jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia – mieszkający obecnie w Kopenhadze Sebastian Zawadzki zaprezentuje materiał ze swojej autorskiej solowej płyty „Luminescence” oraz własne interpretacje utworów klasycznych oraz jazzowych. Koncert 11-go maja w poznańskim Blue Note Jazz Club.

Sebastian Zawadzki - pianista jazzowy, kompozytor, urodzony w 1991 roku w Toruniu, mieszkający obecnie w Kopenhadze. W jego grze można usłyszeć wiele odniesień i inspiracji zaczerpniętych od takich kompozytorów jak Prokofiev, Sriabin, Chopin, oraz pianistów jazzowych. Wielki wpływ na grę pianisty miał kontakt ze wspaniałym pianistą jazzowym Bradem Mehldau’em.

W swoim dorobku ma już 5 autorskich płyt, oraz współpracę z wieloma uznanymi muzykami. W 2014 roku, nakładem wytwórni For Tune, ukazała się jego płyta „Luminescence”. Płyta została doceniona m.in. przez krytyków w Polsce (znalazła się w rankingu Top 10 wydanych płyt jazzowych w roku 2014 na portalu Polish Jazz Blog-Spot). Ponadto Sebastian został uznany za debiutanta roku 2014 przez portal Jazzarium.pl

"Na swojej nowej płycie Sebastian Zawadzki łączy głębokie poczucie klasycznej kompozycji i techniki z kreatywnością improwizatorską. Pozostaje czysta oryginalna muzyka, która wymyka się kategoriom .Bardzo obiecujące nagrania dokonane przez bardzo utalentowanego młodego muzyka."
Larry Grenadier

W drugiej połowie 2015 roku ukaże się kolejna autorska płyta pianisty, nagrana z uznanymi duńskimi muzykami (Morten Lund, Johannes Vaht) oraz kwartetem smyczkowym.

CO? – Sebastian Zawadzki "Luminescence”
KTO? –  Sebastian Zawadzki
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 11/05/2015, 20:00
BILETY? – 25 zł – pierwsze miejsca, 20 zł – drugie miejsca