Sean Noonan / Jerzy Mazzoll / Sławek Janicki

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mózg Powszechny, Warszawa
Data: 
26.04.2015
Godzina: 
20:00

26-go kwietnia w MÓZGu Powszechnym, dzień po premiera swojej solowej płyty „Bruised by Noon”, ponownie wystąpi nowojorskiego perkusisty, kompozytora i narratora - Seana Noonana. Wieczór zacznie od solowego występu, natomiast w drugiej części wieczoru na scenie pojawi się w towarzystwie Jerzego Mazzolla i Sławka Janickiego. 

Sean Noonan - nowojorski perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Polscy fani znają jazzmana Seana Noonana z grupy Brewed by Noon oraz The Hub, z którą koncertował u nas z powodzeniem, a nawet wydawał płyty. W twórczości Seana, gwiazdy brooklyńskiej sceny undergroundowej można dosłuchać się silnych wpływów zarówno eksperymentalnego jazzu, jak i muzyki współczesnej, hip-hopu, rocka i metalu. Eksperymentalny jazz zagrany z hardcore’ową mocą wciąga, a mnogość inspiracji i nieposkromione improwizacje zadziwiają dziką finezją. Choć nie brakuje w nich momentów tanecznych, są również chwile wyciszenia.

Muzyka Seana przemawia nie tylko do fanów nowoczesnego, nieznającego barier jazzu. Znajdą tu coś dla siebie fani punka, prog-rocka, psychodelii i world music (od Afryki po Irlandię), a także wszyscy zainteresowani ciągłym muzycznym poszukiwaniem i postmodernistyczną, multikulturową kombinacją rytmów, melodii, brzmień i inspiracji – tak charakterystyczną dla kosmopolitycznej sceny Nowego Jorku. Noonan wydał 17 płyt, nagrywając je z towarzyszeniem tak wybitnych muzyków jak: gitarzysta Marc Ribot, znany ze współpracy z Ornette Colemanem, basista Jamaaladeen Tacuma, gitarzysta Abdoulaye Diabate (m. in. grupa Salifa Keity) i Susan McKeown z Klezmatics. Współpracował również z takimi artstami jak: Jason Hwang, Kirk Knuffke, Mat Maneri, czy Momenta Quartet. Koncerty Seana Noonana to wielka energia, godna podziwu technika instrumentalna i działające na publiczność poczucie humoru.

KTO? – Sean Noonan, Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki 
GDZIE? – Mózg Powszechny, Warszawa
KIEDY? – 26/04/2015, 20:00
BILETY? – 20 zł