Saskia Laroo & Warren Byrd / Krzysztof Woliński Power Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub 12/14, Warszawa
Data: 
17.09.2015
Godzina: 
19:30

17-go września w warszawskim Klubie 12/14 wystąpią Saskia Laroo & Warren Byrd oraz Krzysztof Woliński Power Trio.

Saskia Laroo - holenderka z Amsterdamu grająca na trąbce i basie. Nazywana „Lady Miles Davis „, swobodnie porusza się w różnych gatunkach i stylistykach : od akustycznego straight-ahead jazzu poprzez, cool, dixie, bebop, free, elektryczny fusion i acid jazz; nie omija rocka i bluesa, sięga po muzykę klubową, hip-hop, drum’n bass oraz world music , wspaniale odnajduje się w modnym smooth – jazzie.

Warren Byrd – pochodzący z Hartford, Connecticut, Warren Byrd jest pianistą i wokalistą z długą listą międzynarodowych wyróżnień i odbytych tras koncertowych. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Od wczesnych lat by zachęcany do śpiewania w chórze gospel. Jednocześnie cały czas oswajał się z muzyką jazzową. W wieku 11 lat zaczął komponować, co przerodziło się w jego pasję do bebop, zwłaszcza muzyki Charliego Parkera i Oscara Petersona. Po ukończeni szkoły średniej zdobył stypendium w Hartt College of Music gdzie uczył się śpiewu. Jednak wkrótce porzucił studia i zaczął samodzielnie komponować oraz uczyć się gry na pianinie. Obecnie jest liderem zespołu „The Byrdspeak Ensemble”, Trio Warren Byrd i Warren Byrd Solo. Jest również współ-liderem zespołu „Duo Laroo / Byrd” i „Afro-Semitic Experience”. Przygotowuje nową płytę „Charms of the Fourth Dimension”.

Krzysztof Woliński - debiutował w Duo Completorium w 1978 roku - główna nagroda na Festiwalu Złota Tarka oraz stypendium Wild Bill Davisona.W 1982 roku, w rozszerzonym do kwartetu składzie nagrał pierwszą płytę ”Purpurowa Bossa”. W 1984 na Jazz Hoeilaart /Belgia / otrzymał jedną z głównych nagród. Kolejny zespół , którego był założycielem, a zarazem nazwa płyty, to „Just Ouartet".W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych komponuje muzykę do baletu „Anioły”/Polski Teatr Tańca -premiera 1994/ i do kameralnego spektaklu ”Be Careful” /przedstawionego na festiwalu w Edynburgu/. W latach dziewiećdziesiątych nagrywa kilka znaczących płyt z czołowymi muzykami jazzowymi:1996 „Ich Portret” z Wł.Nahornym, 1997”Jobim” z M.Strzelczykiem, oraz cztery płyty z World Strings Trio : „Grappeling”, „ Live In Rabarbare ” /najlepsza płyta gitarowa ”Gitarowy Top 2000”/, „An Evening in Warsaw ” /wydana wUSA/, „Live in Kiev ” /trzy kolejne nominacje do nagrody Fryderyka/. Koncertował na prestiżowych festiwalach jazzowych w Niemczech , Szwajcarii, Finlandii, Portugalii ,Belgii, na Węgrzech.

CO? – Saskia Laroo & Warren Byrd / Krzysztof Woliński Power Trio
KTO? – Saskia Laroo, Warren Byrd  / Krzysztof Woliński Power Trio: Krzysztof Woliński, Mirosław Wiśniewski, Grzegorz Grzyb
GDZIE? - Klub 12/14, Warszawa
KIEDY? – 17/09/2015, 19:30
BILETY? – 120 zł