Sacrum Profanum: Squarepusher / Sinfonietta Cracovia.

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
Data: 
14.09.2014
Godzina: 
19:00

14-go września w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w ramach Festiwalu Sacrum Profanum wystąpi Squarepusher i Sinfonietta Cracovia.

Squarepusher to pseudonim artystyczny Toma Jenkinsona, urodzonego w 1975 roku brytyjskiego muzyka, tworzącego awangardową muzykę elektroniczną. Squarepusher pochodzi z Chelmsford, Essex. Karierę muzyczną rozpoczął już w wieku 12 lat. Jenkinson, jako młody chłopak zafascynowany trash-metalem, z początkiem lat 90. swoje zainteresowania skierował na stałe ku muzyce elektronicznej, inspirując się m.in. twórczością Aphex Twina, z którym również się przyjaźni. Jego brat to Ceephax Acid Crew (Andrew Jenkinson). Squarepusher od lat związany jest z wytwórnią Warp. Tworzy muzykę eksperymentalną, łącząc takie gatunki jak acid techno, jazz, ambient, drum and bass oraz break beat. Występując na żywo wykorzystuje basowe gitary progowe i bezprogowe, laptopa oraz inne sprzęty komputerowe.

Jego albumy są wysoko oceniane przez krytyków za kreatywne i progresywne podejście do muzyki elektronicznej, a muzyka na nich opisywana jako połączenie elektronicznych źródeł dźwiękowych, instrumentów grających na żywo oraz cyfrowego przetwarzania sygnału.

 

Sinfonietta Cracovia to zespół, który łączy w sobie niesłychaną żywiołowość z profesjonalizmem najwyższej próby. Potencjał artystyczny i młodość orkiestry oraz jej otwartość na wszelkie dziedziny i wymiary muzyki, jak również łatwość, z jaką przenosi się od repertuaru kameralnego do pełnej symfoniki – stawiają ją w rzędzie najwybitniejszych zespołów kameralnych w Polsce i w Europie, gdzie ma znakomite notowania wśród melomanów i recenzentów.

CO? – Sacrum Profanum - dzień 1
KTO? – Sinfonietta Cracovia, Squarepusher
GDZIE? – Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
KIEDY? – 14/09/2014, 19:00
BILETY? – 80 zł Ulgowy / 100 zł Normalny
KARNETY? -  KARNET Normalny - 600 zł / Ulgowy - 400 zł
                    KARNET MODERN!NOW - Normalny - 250 zł / Ulgowy - 200 zł
                    KARNET KRONOS QUARTET RESIDENCY - Normalny - 200 zł / Ulgowy - 150 zł
                    KARNET CLASSIC!NOW - Normalny - 200 zł / Ulgowy - 150 zł