Sacrum Profanum: Alarm Will Sound

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Muzeum Inżynierii Miejskiej, Kraków
Data: 
16.09.2014
Godzina: 
19:00

16-go września w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w ramach Festiwalu Sacrum Profanum wystąpi grupa Alarm Will Sound.

20-osobowy zespół, którego członkowie poznali się w czasie studiów w Eastman School of Music w Nowym Jorku. Mając za sobą różnorodne doświadczenia w dziedzinie kompozycji, improwizacji, jazzu, muzyki dawnej i popularnej z różnych zakątków świata poświęcili się całkowicie wykonywaniu muzyki współczesnej zyskując sobie stopniowo reputację „jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych grup amerykańskiej sceny muzycznej” (New York Times). Podczas swych żywiołowych i błyskotliwych koncertów artyści wykonują szeroki repertuar utworów: od wczesnomodernistycznych po inspirowane muzyką popularną, zarówno europejskie jak i amerykańskie.

Od samego początku muzycy biorą udział w premierowych wykonaniach kompozycji czołowych przedstawicieli współczesnej muzyki takich jak John Adams, Steve Reich, David Lang, Michael Gordon, Sir Harrison Birtwistle, Aaron Jay Kernis, Augusta Read Thomas, Derek Bermel, Benedict Mason, Wolfgang Rihm, Stefan Freund, Payton MacDonald, Gavin Chuck, Caleb Burhans, Dennis DeSantis, John Orfe i Matt Marks. Dyskografia zespołu obejmuje pięć płyt, z których ostatnia a/rhythmia składa się ze skomplikowanych rytmicznie utworów Benedicta Masona, Michaela Gordona, György Ligetiego, Mochipeta, Johannesa Ciconii, Conlona Nancarrowa, Sir Harrisona Birtwistle’a, Josquina des Prez, i duetu Autechre. Z kolei przekraczający granice gatunkowe i doceniony przez krytykę album Acoustica zawiera aranżacje wykonywanych na żywo utworów guru elektroniki Aphex Twina. W 2010 roku Alarm Will Sound stworzył własną wersję The Getty Address autorstwa Dirty Projectors. Komputerowa muzyka lidera grupy Davida Longstretha stworzona drogą samplowania, nawarstwiania i tworzenia pętli została przearanżowana przez Matta Marksa, Alana Piersona i Chrisa Thompsona w wykonywany na żywo utwór przeznaczony dla 23 muzyków z obu zespołów.


CO? – Sacrum Profanum - dzień 3
KTO? – Alarm Will Sound
GDZIE? – Muzeum Inżynierii Miejskiej, Kraków
KIEDY? – 16/09/2014, 19:00
BILETY? – 60 zł Ulgowy / 80 zł Normalny
KARNETY? -  KARNET Normalny - 600 zł / Ulgowy - 400 zł
                    KARNET MODERN!NOW - Normalny - 250 zł / Ulgowy - 200 zł
                    KARNET KRONOS QUARTET RESIDENCY - Normalny - 200 zł / Ulgowy - 150 zł
                    KARNET CLASSIC!NOW - Normalny - 200 zł / Ulgowy - 150 zł