Saagara

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
18.11.2015
Godzina: 
20:30

18-go listopada grupa Saagara wystąpi w krakowskim klubie Alchemia. Koncert promować będzię, wydany 12-go listopada 2015 roku, album zatytułowany „Saagara”, na którym znalazł się materiał został zarejestrowany w Bangalore w lutym tego roku.

Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik są najciekawszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Na co dzień mieszkają w Bangalore, lecz występują w największych salach koncertowych świata (m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney).
Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym wirtuozem klarnetu, kojarzonym głównie ze sceną muzyki improwizowanej. W swoich projektach wielokrotnie odwoływał się już do tradycji i rytuałów muzycznych innych kultur. Światy, które spotykają się w Saagarze to staroindyjska muzyka kar- natycka, charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz muzyczna tradycja Europy. W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje muzyków. Podstawę ich budowy stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z za- chodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich.
W marcu 2014 Saagara zagrała swoją pierwszą trasę koncertową, która objęła najważniejsze polskie sala koncertowe jak Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, czy Filharmonię Wrocławską.

CO? – Saagara
KTO? – K Raja, Ghatam Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, Wacław Zimpel
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 18/11/2015, 20:30
BILETY? – 30 zł