Rychlicki/Szpura

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Pogłos, Warszawa
Data: 
25.04.2018
Godzina: 
21:30

25 kwietnia odbędzie się kolejny event w ramach kwietniowej rezydencji Łukasza Rychlickiego w warszawskim Pogłosie. Tym razem Łukasz wystąpi w duecie z Pawłem Szpurą. 

W 2011 roku, Łukasz Rychlicki razem z Pawłem Szpurą stworzył duet zadedykowany Albertowi Aylerowi w którym zanurzyli się w brudnym, bezkompromisowym avant free jazzie. Początkowo ich wspólne granie skupione było na postaci Aylera, później oddalali się od tego wątku, skupiając uwagę na własnych poszukiwaniach. Teraz koncerty są zaskakujące, zróżnicowane i bardzo intensywne.

Łukasz Rychlicki - gitarzysta, członek zespołów Kristen i Lotto. Podczas solowych koncertów prezentuje trudny do zdefiniowania styl wywodzący się z bezkompromisowej, rockowej swobodnej improwizacji. Dominujące w jego solowej grze nieregularne akordy pełne są potknięć, drgań i niedokończonych, poszarpanych, wznoszących się lub opadających „hałasów”. Współpracował z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, 1988 czy Piotrem Kurkiem. Oprócz muzyki zajmuje się też grafiką.

Paweł Szpura - urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie. Istotny jest także wpływ wielu amerykańskich rockowych perkusistów z przełomu lat 60 i 70. Szpura gra ze znakomitym wyczuciem, zaskakując słuchacza rozwijającymi się rytmami lub wprowadzając go w głęboki trans. Jego styl jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej przez takich perkusistów jak Ed Blackwell i Hamid Drake. Oprócz LOTTO, Paweł jest znany z takich zespołów jak: Wovoka, Cukunft, Hera i zespołu Mikołaja Trzaski wykonującego soundtrack do filmu Róża.

CO? – Rychlicki/Szpura
KTO? – Łukasz Rychlicki, Paweł Szpura
GDZIE? – Klub Pogłos, Warszawa
KIEDY? – 25/04/2018, 21:30
BILETY? – 15 PLN