Richard Bona

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Miejski Ośrodek Kultury, Głogów
Data: 
19.10.2014
Godzina: 
20:30

W październiku Richard Bona - kameruński multiinstrumentalista i wokalista – przyjedzie do Polski na sześć koncertów, aby kontynuować trasę koncertową promującą jego ostatni album „Bonafied” - krążek ten uzyskał w Polsce status złotej płyty. 19-go października wystąpi w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, w ramach 30-tej edycji festiwalu Głogowieskich Spotkań Jazzowych.


Bonafied, siódma płyta w dorobku Richarda, to intymny, prawie w całości akustyczny album, na którym mieszają się różne gatunki muzyczne, pobrzmiewają osobiste historie, powracają postaci z dawnych lat, wyraz znajduje filozofia życia w zgodzie z naturą.
Utwory zawarte na Bonafied przywołują stylistykę jazzu, afrykańskiego popu a nawet paryskiego kabaretu. „Pochodzę z rzeczywistości, w której muzyka powinna opowiadać jakąś historię” – mówi Bona. „Gdy byłem mały, muzyka nie była dla nas muzyką dopóty, dopóki nie wiązała się z jakąś piękną historią. To moje korzenie, z których czerpię niezależnie od miejsca zamieszkania. Nawet jeśli ludzie nie rozumieją języka, w którym historia jest opowiadana, mogą zawsze poczuć związane z nią emocje. Zarówno dźwięki, jak i samo brzmienie słów niosą już pewne treści. A historie ludzkich losów są wszędzie podobne – praca, miłość, cierpienie i szczęście. To samo wszędzie, na całym świecie”.

KTO? – Richard Bona
GDZIE? – Miejski Ośrodek Kultury, Głogów
KIEDY? – 19/10/2014, 20:30
BILETY? – 80 zł / 100 zł